Jak wybrać meble do salonu

meble na wymiar

Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne w całym domu. To w nim przebywamy większość czasu, przyjmujemy gości. Nic więc dziwnego, że na jego wyglądzie zależy nam najbardziej. Wybór mebli jest zwykle kluczową decyzją spośród wszystkich elementów wyposażania i dekoracji. Jakie powinny być meble do salonu? Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Poniżej kilka porad.

Meble spójne z wnętrzem

Wiele osób przyjmuje za dobrą zasadę: Wybór mebli taki jak kolor wnętrza. Efekt końcowy zwykle nie jest zadowalający. Jednolity kolor powoduje, że całe wnętrze zlewa się w całość. Jeśli mowa o spójności mebli z wnętrzem dobrze jest zdecydować się na kontrasty dla przykładu: ściany bardzo jasne, natomiast meble w ciemniejszym odcieniu. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy również od naszego gustu i tego w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Dla jednych zielone ściany będą dobrze kontrastować z meblami o beżowym odcieniu dla innych znów będzie to zdecydowanie zła konfiguracja.

Meble spójne z wnętrzem to takie, które odpowiadają stylowi jaki panuje w całym domu czy mieszkaniu. Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w stylu skandynawskim dobrze, by zachować go również w salonie.

meble w salonie

Meble na wymiar

Dobrą alternatywą dla mebli modułowych są meble na wymiar. Te często kojarzone są wyłącznie z wyposażeniem kuchni. Nic bardziej mylnego, meble na wymiar z dużym powodzeniem stosowane są w salonach a nawet sypialniach. Jest to rozwiązanie, które niezmiernie przydaje się w mieszkaniach z małym metrażem, gdzie wstawienie gotowych mebli modułowych zabiera większą część powierzchni mieszkania. Meble na wymiar stworzone np. we współpracy z doświadczonym architektem wnętrz mogą być świetnym rozwiązaniem.

Architekt wnętrz może zaproponować ciekawe rozwiązanie związane z optycznym powiększeniem wnętrza. W tej kwestii najlepiej poradzić się specjalisty i skorzystać z pomocy biura projektowego Kompleksowo.

Jak kupować meble do salonu?

Jeśli mamy już ustalone kwestie dotyczące kolorystyki, wielkości i stylu jednym z kryteriów wyboru powinno być to z jakiego materiału wykonane są meble. Bardzo ważna jest sama politura, nikt nie chciałby sytuacji w której po wielokrotnym czyszczeniu powstaną jakieś defekty. Istotne będzie tutaj także montaż zawiasów, na ten element również powinniśmy zwrócić uwagę. Meble na wymiar powinny być tą częścią wyposażenia domu, które jest solidne i posłużą nam na długie lata.