Mieszkanie vs. dom – co jest lepsze?

Młode małżeństwa, osoby z większym stażem, które zdążyły już odłożyć na swoje mieszkanie czy dom, nierzadko stają przed wyborem czy kupić dom czy mieszkanie? Tak naprawdę jest mnóstwo mieszkań na sprzedaż. Katowice, Wrocław czy Poznań – wszędzie znajdziemy ciekawe oferty mieszkań i domów. Co zatem jest lepsze i na co warto postawić?

Zalety mieszkania w budynku wielorodzinnym

Budynki wielorodzinne znajdują się przeważnie w centrum większych miast, a jeśli nie w samym ich sercu, to bardzo blisko, co przemawia za ich atrakcyjnością. Dzięki takiemu usytuowaniu mamy blisko do sklepów czy aptek, ale nie tylko – mamy możliwość skorzystania z wielu usług związanych na przykład z rozrywką, poprzez szerszy dostęp do kin, teatrów czy innych miejsc. Przeważnie podczas zakupu mieszkania w budynku, do naszego czynszu wliczony jest tak zwany Fundusz Remontowy. Z Funduszu tego pieniądze przeznaczone są na wszelkiego rodzaju naprawy usterek, remonty klatki schodowej, elewacji budynku czy dachu. Wydawać by się mogło, iż zatem koszt utrzymania mieszkania będzie o wiele niższy aniżeli utrzymanie domu jednorodzinnego. Co więcej, w czynszu nierzadko znajduje się już:

  • opłata za wywóz śmieci,
  • opłata za centralne ogrzewanie,
  • podatek od nieruchomości.

Mieszkania na sprzedaż Katowice czy Wałbrzych możemy dostać w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Zalety mieszkania w domu jednorodzinnym

W domu jednorodzinnym możemy wykorzystać przestrzeń, która znajduje się na zewnątrz. Ogromny ogród, w którym możemy robić co tylko chcemy. Relaks na narożniku technorattan? Nie ma większych przeszkód! Przestrzeń wokół domu jest zagospodarowana według naszych preferencji – mini ogródek warzywny, strefa relaksacyjna, strefa gier i zabaw dla dzieci, to wszystko może być w Twoim domu. Z kolei mieszkając w domu nie musisz opłacać funduszu remontowego, a co za tym idzie – sam decydujesz o swoich naprawach, a jeśli masz fach w ręku – tym lepiej dla Ciebie! Najważniejszą zaletą, dla której osoby się decydują na zakup domu to przede wszystkim wolność i pełna swoboda.

W każdym mieście znajdziemy atrakcyjne oferty domów czy mieszkań na sprzedaż. Katowice czy Wrocław – tak naprawdę wystarczy się rozejrzeć!