Niezbędne meble w każdym przedpokoju

Szafka na buty z siedziskiem - wnetrzarskie.pl

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, do którego się wchodzi po przekroczeniu progu drzwi wejściowych. Z tego też powodu powinien odpowiednio reprezentować mieszkanie lub dom, gdyż jest nie tylko naszą wizytówką, ale także i często przedłużeniem salonu czy innego pomieszczenia. Właśnie dlatego coraz częściej i w tym pokoju stawia się na liczne dekoracje, do których możemy zaliczyć fotografie, obrazy czy lustra o fantazyjnych ramach albo kształtach. Ale nie powinniśmy zapominać o funkcjonalności tego pomieszczenia.

Przeznaczenie holu

Przedpokój zazwyczaj jest dziś malowany albo tapetowany tak samo jak salon, który znajduje się tuż obok. Wtedy też rezygnuje się z drzwi dzielących te dwa pomieszczenia. Na ścianach zamieszcza się także dekoracje w podobnym stylu. Wiele osób jednak zapomniało, że przedpokój także może być funkcjonalnym pomieszczeniem. Powinno się w nim zamieścić meble i dekoracje, które w jakiś sposób umożliwią szybko i swobodnie wyszykować się do wyjścia. Co więc powinno się znaleźć w holu? 

Meble w przedpokoju

Urządzając przedpokój należy pamiętać o szafie na ubrania wierzchnie. Grube kurtki i długie płaszcze zajmują dużo miejsca, najczęściej więc nie sposób ich pomieścić ze wszystkimi rzeczami, jaki nosimy na co dzień i umieszczamy ja na wieszakach w szafach znajdujących się w sypialni. Powinni posiadać własną szafę, najlepiej właśnie w przedpokoju. Bardzo często w takim meblu umieszcza się niewielkie zestawy narzędziowe oraz wiele innych przedmiotów, które nie są używane na co dzień, ale od czasu do czasu się przydają i zawsze warto je mieć w domu czy mieszkaniu, a nie na przykład w schowku albo piwnicy. Kolejną rzeczą, bez której nie powinien się obejść żaden przedpokój jest szafka na buty. Przedpokoje mają zazwyczaj niewielkie rozmiary, właśnie z tego powodu w przypadku, gdy w danym mieszkaniu czy domu mieszka albo akurat przebywa duża ilość osób – hol może być wręcz zagracony obuwiem, przez które może być problem dostać się do innego pomieszczenia albo i w ogóle wyjść na zewnątrz. W takim pokoju powinny znaleźć się również wieszaki na ubrania wierzchnie, które nosimy w danej chwili, aby nie tracić czasu codziennie wyjmować je i umieszczać z powrotem w szafie. Główną dekoracją powinno być natomiast lustro, które nie tylko powiększy optycznie pomieszczenie, ale także i pozwoli ostatni raz, przed wyjściem, poprawić wygląd mieszkańcom domu. Doskonałej jakości meble do przedpokoju znajdziesz na https://wnetrzarskie.pl/pl/c/Meble/374