Apteczka obowiązkowa w miejscu pracy – wyposażenie

apteczka obowiązkowa

Apteczka obowiązkowa to wyposażenie niezbędne w każdym miejscu pracy. Powinna być dostosowana do ilości pracowników, rodzaju działalność oraz poziomu i rodzaju zagrożenia, które może wystąpić. Z reguły wyposażenie apteczki obowiązkowej ustalane jest w porozumieniu z lekarzem, który sprawuję opiekę zdrowotną nad pracownikami. Co musi znaleźć się w apteczce? Sprawdź poniżej.

Apteczka obowiązkowa – wymogi

Apteczka jest obowiązkiem pracodawcy, który zgodnie z przepisami prawa pracy musi chronić zdrowie oraz życie swoich pracowników. Każdy pracodawca powinien zapewnić pracownikom system pierwszej pomocy w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia czy wypadku. Przepisy nie określają ile powinno być apteczek i gdzie je umieścić. Skompletowanie apteczki obowiązkowej należy do pracodawcy. Każde miejsce ułożenia apteczki powinno być dobrze oznakowane i łatwo dostępne.

Przepisy prawa nie mówią dokładnie o tym, co powinno znaleźć się w apteczce. Wyposażenie powinno uwzględnić zakres prowadzonej działalności oraz rodzaj zagrożenia, które może wystąpić. Najczęściej w apteczce obowiązkowej znajdują się opatrunki, nożyczki, plastry, jednorazowe rękawiczki, nożyczki czy maseczka do sztucznego oddychania. Więcej informacji na temat wyposażenia apteczki znajdziesz tutaj: https://sklep-ppoz.pl/Apteczka-do-firmy.