Certyfikacja EPAL – co to jest i dlaczego jest istotna?

pojemnik siatkowy metalowy

Producenci różnej maści starają się, aby ich produkty stały na najwyższym poziomie pod względem jakości. Jest to nie tylko wartość, ale przede wszystkim podstawa dla wielu rodzajów dóbr. Certyfikacja EPAL to potwierdzenie jakości. Sprawdź na czym dokładnie polega i dlaczego klienci częściej kupują produkty oznakowane właśnie tym certyfikatem.

Jakość to już niecodzienność

Z upływem czasu masowa produkcja przemieniła się w najgorszy koszmar dla nas wszystkich. Wiele produktów jest tworzonych na zasadzie bylejakości. Trwałość i wytrzymałość powoli zaczęły odchodzić w zapomnienie. Na szczęście istnieją marki oraz firmy, które za główny cel ustanowiły sobie tworzenie produktów opartych na wysokiej jakości materiałach. Jest to rzadkość, natomiast ostatnimi czasy wielu producentów zauważyło, że rośnie popyt właśnie na tego rodzaju produkty. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie powodów jest kilka. Najważniejszy z nich to jednak zmęczenia badziewiem, które nas otacza. Wolimy wydać więcej, aby móc korzystać dłużej. To zasada, która towarzyszyła producentom jeszcze przed pojawieniem się taniej produkcji masowej z Chin i innych krajów azjatyckich.

pojemniki metalowe staloweEPAL – spełnij warunki i otrzymaj certyfikat

Otrzymanie certyfikatu EPAL na produkty nie jest takie proste jak może się wydawać. Należy spełnić wiele kryteriów. Międzynarodowa Organizacja EPAL ma spore wymagania. Chodzi przede wszystkim o procesy produkcyjne, które muszą być przyjazne dla środowiska. Jest to bardzo nowoczesny czynnik, na który coraz częściej zwraca się uwagę. Następnym czynnikiem jest bezpieczeństwo pracowników na halach produkcyjnych. Świadczy to o zaangażowaniu i trosce firm o zdrowiu i bezpieczeństwie osób znajdujących się na terenie danego zakładu. Ostatnim czynnikiem jest oczywiście jakość, materiały i ich pochodzenie. Wysoko utrzymane standardy pracy oraz jakość palet równa się ze spełnieniem wymogów organizacji. Wówczas otrzymuje się certyfikację na produkty firmy, w tym przypadku są to palety i kosze metalowe, które stanowią podstawowy klucz dla zabezpieczeń towarów na czas transportu jak i magazynowania.

Pojemniki metalowe, stalowe z certyfikatem EPAL

Na rynku znajdziemy tylko kilka firm z certyfikacją od EPAL. Zaufanie to podstawa, dlatego też z naszej strony zalecamy skorzystanie z oferty firmy Stalbox ze Słuszkowa. Jest to firma z tradycjami, która od zawsze stawiała na jakość swoich zabezpieczeń. Pojemniki metalowe, stalowe to idealna forma ochrony towarów. Wystarczy odwiedzić ich stronę i zapoznać się z pełną ofertą pojemników metalowych, stalowych, nadstawek paletowych oraz innych zabezpieczeń.