Cibes – szwedzki producent wind

Cibes jest szwedzkim producentem wind dla osób niepełnosprawnych, który doceniany jest nie tylko w krajach skandynawskich, ale też w Polsce. Nic w tym dziwnego, to marka, za którą przemawia wysoka jakość i mnogość modeli. Dlatego też w naszym kraju znajdziesz wiele urządzeń dźwigowych opartych o mechanizmy Cibes.

Bariery architektoniczne a przystosowanie budynku pod potrzeby niepełnosprawnych

Budowa nowoczesnych obiektów użyteczności zbiorowej, do której wliczają się m.in. hotele, pensjonaty, obiekty rekreacyjno-sportowe czy rozrywkowe, powinny zapewniać dostęp wszystkim potencjalnym użytkownikom, w tym także osobom niepełnosprawnych. Dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych należy wziąć pod uwagę już na etapie projektowym, a jedną z najważniejszych kwestii – gdy obiekt ma kilka kondygnacji – jest wyposażenie go w takie urządzenia jak windy.

Na etapie projektowania przestrzeni, jeśli będzie ona mieć mniej niż 5 kondygnacji, można zdecydować się na inne rozwiązania niż dźwigi osobowe. Dobrym pomysłem będą urządzenia w formie platform schodowych czy windy specjalistyczne, które przystosowane są do wyłącznego transportu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Z kolei windy dla niepełnosprawnych są tańszymi rozwiązaniami niż dźwigi osobowe. Jednak ich wykorzystanie wymaga przygotowania odpowiedniego miejsca pod instalację windy. Windy szwedzkiego producenta Cibes wykorzystuje się najczęściej w ciągach komunikacyjnych budynków, w których zastosowanie mechanizmu podnośnikowego nie jest możliwe z uwagi na ograniczoną ilość miejsca. Sporą popularnością cieszą się modele A4000, A5000 i A7000.

Modele marki Cibes

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, najpopularniejszymi modelami są A4000, A5000 i A7000. Cibes A5000 to dobry wybór, jeśli szukasz windy zdolnej do pokonywania w pionie odległości 13 m przy maksymalnym udźwigu do 500 kg. Winda ma następujące parametry:

  • Maksymalna ilość przystanków:6
  • Minimalna wysokość pierwszego przystanka: 2250 mm
  • Napęd: śrubowy
  • Moc silnika windy: 1,1 KW

Z kolei A7000 ma praktycznie takie same parametry, różni się tym, że ma większe możliwości aranżacji przestrzeni kabiny windy. Bez problemu można zainstalować lustro czy dodatkowe oświetlenie.