Co zraża nabywców do zakupu mieszkania?

Podczas poszukiwań własnego mieszkania przeglądamy oferty, sprawdzamy w internecie opinie o deweloperze, np. Opinie Apklan, którego inwestycje powstają w interesującej nas okolicy. Nawet jeżeli znajdziemy już idealne mieszkanie, to jest wiele czynników, które mogą odwieść nas od ostatecznej decyzji zakupu.

Cena nieruchomości

Wbrew pozorom, nie zawsze cena jest podana w ogłoszeniu. Czasami zdarza się jednak tak, że poznajemy ją dopiero po obejrzeniu mieszkania. Jest to zabieg stricte marketingowy. Na stronie internetowej dewelopera, albo w ogłoszeniu są umieszczane zdjęcia zachęcające do zakupu, często z nowoczesną wizualizacją wnętrza. Jedziemy na miejsce, wchodzimy do wnętrza i od razu czujemy się jak u siebie. Samo to uczucie powoduje już, że większość z nas zdecyduje się na zakup. Przeprowadzone badania wskazują, że zakupu dokonujemy już na etapie oglądania ogłoszenia. Pierwsze kilka sekund we wnętrzu pieczętuje decyzję. Dla mniej rozsądnych z nas, cena może być za wysoka, ale dajemy sobie możliwość przesunięcia granicy, którą sobie wcześniej postawiliśmy.

Lokalizacja

Niestety idealne mieszkanie może znajdować się w lokalizacji, która dla nas w ogóle nie wchodzi w grę. Jest daleko od centrum miasta, lub od miejsca naszej pracy, może tez być położone w nieciekawej okolicy. Teoretycznie, o ile możemy sprawdzić, jakie są plany zabudowy w danym obszarze, to już niestety nie zmienimy długości czasu spędzonego w aucie, albo środkach komunikacji, w trakcie dojazdu do biura, albo na zakupy.

Może też okazać się, że budynek, z odpowiadającym nam mieszkaniem, leży w zbyt dużym odosobnieniu, lub wręcz przeciwnie, sąsiedztwo innych budynków jest tak bliskie, że czujemy się jakby sąsiedzi z domu naprzeciwko zaglądali nam przez okno.

Komunikacja

Wybrana przez nas inwestycja może mieć super lokalizację, ale okazuje się, że brak jest dobrego połączenia komunikacyjnego z ważnymi punktami w okolicy. Jeżeli zawiedzie auto, to trudno nam będzie dojechać do wybranego punktu innymi środkami komunikacji miejskiej z powodu braku przystanków autobusowych lub tramwajowych w okolicy. Innym powodem może okazać się brak dobrych dróg dojazdowych do osiedla, co w godzinach szczytu może stanowić poważny problem.

Gaz w budynku

Coraz częściej, dla potencjalnych nabywców, instalacja gazowa w budynku, stanowi poważny problem. Wiedząc o niebezpieczeństwie, które ona ze sobą niesie, nierzadko wybierają nawet droższe rozwiązania, rezygnując z zakupu wybranego mieszkania.

Rodzaj własności gruntu

Każdy, kto kupuje mieszkanie, chciałby mieć je na własność. Niestety często zdarza się tak, że deweloperzy budują swoje inwestycje na gruncie dzierżawionym od miasta. Nie jest to dobre rozwiązanie dla przyszłego nabywcy, dlatego wiele osób rezygnuje z zakupu z tego powodu. Warto jest więc pamiętać wcześniej o sprawdzeniu informacji o rodzaju własności gruntu w lokalnym Urzędzie Miasta.