Czy warto podnosić kwalifikacje zawodowe?

Przychodzi taki wiek, kiedy kończymy studia czy też szkołę i wkraczamy w dorosłość. Wówczas zajmujemy się szukaniem pracy. Oczywistym jest, że na samym początku nasze CV jest dosyć ubogie, dlatego już w trakcie studiów warto podejmować choćby prace dorywcze, aby pokazać przyszłemu pracodawcy, że nie byliśmy zupełnie bierni zawodowo. Jeśli nie dało się połączyć pracy ze szkołą, warto zastanowić się nad zrobieniem jakiegoś konkretnego kursu, który podniesie nasze kwalifikacje zawodowe i da nam zawód, w którym będzie możliwość rozwoju.

Kurs spawacza

Odbycie kursu spawania da nam konkretny zawód, a mianowicie zawód spawacza, gdzie zarobki są dosyć ciekawe, a praca sama w sobie wymaga od nas nie lada umiejętności manualnych. Kurs spawacza przyda się osobom, które chciałby podjąć pracę między innymi w warsztatach samochodowych, przy produkcji konstrukcji stalowych, ale także przy spawaniu elementów takich jak krzesła czy pralki. Jednym słowem – w szeroko pojętym przemyśle.

Kurs prawa jazdy

Warto, aby każdy posiadał prawo jazdy. Jest to przydatne w pracy związanej z transportem. Możesz pracować jako kurier czy dostawca pizzy. Nierzadko jednak prawo jazdy wymagane jest również w pracy związanej z organizacją eventów – w końcu trzeba jechać zobaczyć salę czy dopilnować ułożenia stołów, a przemieszczanie się taksówką generuje większe koszty.

Kurs barmana

Takie szkolenie nauczy Cię przygotowywania odpowiednich drinków i koktajli. Można założyć własną działalność i pracować przy wszelkiego rodzaju wydarzeniach i imprezach, oprócz tego w barach i dyskotekach, ale również w prestiżowych restauracjach.


Jak widać podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest przydatne w wielu branżach. Przyszły pracodawca będzie patrzył na pewno na nas przychylniej, jeśli będziemy mieli dodatkowe uprawnienia czy certyfikaty. Oprócz tego, nierzadko działalność wolontariacka pozwoli Ci zaplusować podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na studiach warto brać udział w konferencjach naukowych, które dają dodatkowe punkty, ale również można je wpisać do swojego CV.