Czym są drzwi HPL?

drzwi hpl

Drzwi HPL to bardzo funkcjonalny i estetyczny dodatek wykorzystywany w wystrojach i wyposażeniu wnętrz. Do głównych zalet drzwi HPL należy możliwość idealnego dopasowania ich wyglądu do wystroju i charakteru wnętrz, w których się znajdą. Nie jest to jednak jedyny plus wynikający z wyboru drzwi HPL – sprawdź co jeszcze mają do zaoferowania!

Drzwi HPL – co to jest?

Drzwi HPL to nazwa, którą określa się modele drzwi pokrywane specjalną okleiną CPL lub HPL. Laminowane przy pomocy HPL drzwi cechuje nie tylko perfekcyjna zgodność ze stylem panującym w wybranym wnętrzu ale również łatwość utrzymania w czystości, odporność wierzchniej warstwy drzwi na wilgoć a także wytrzymałość. Najnowocześniejsze technologie pozwalają na zadrukowanie drzwi HPL niemal dowolnym wzorem lub treścią oraz nadanie im wybranego z szerokiej palety barw koloru. Okleiną HPL pokryte mogą zostać tak drzwi płytowe wewnętrzne, jak i drzwi wewnętrzne płycinowe – wewnętrzna ich konstrukcja nie ma najmniejszego wpływu na efektywność pokrycia ich laminatem HPL lub CPL.

Drzwi płytowe wewnętrzne pokryte HPL

Drzwi płytowe wewnętrzne, czyli o jednolitej, zwartej konstrukcji tak od wewnątrz, jak i od zewnątrz mogą zostać pokryte laminatem. Dzięki temu, poza wytrzymałością i ergonomiczną konstrukcją gwarantować będą również stylowy wygląd zgodny z charakterem wnętrza, w których zostaną zastosowane. Drzwi płytowe wewnętrzne wyróżnia bez wątpienia nie tylko zewnętrzny wygląd ale również ich wyposażenie (w formie akcesoriów) oraz wypełnienie (nadające im określonych właściwości). To właśnie dzięki drugiemu czynnikowi drzwi płytowe wewnętrzne mogą być dźwiękoszczelne czy też ognioodporne – niezależnie jednak od wypełnienia te wciąż mogą zostać pokryte dowolną okleiną HPL.

Czym są drzwi wewnętrzne płycinowe?

Drzwi wewnętrzne płycinowe są alternatywą dla drzwi płytowych – różnią się wewnętrzną budową, która czyni je lżejszymi. Na czym polegają różnice w budowie? Drzwi wewnętrzne płycinowe nie są wypełnione wkładem na całej powierzchni – płyty, z których wykonana jest wewnętrzna i zewnętrzna strona skrzydła drzwiowego, są ze sobą połączone przy pomocy szprosów. Zarówno drzwi płytowe, jak i drzwi płycinowe wewnętrzne wykonywane przez polskiego producenta drzwi wewnętrznych BKT-System mogą być pokryte okleiną HPL. Wykonywane z najwyższej jakości drewna krajowego i egzotycznego drzwi wewnętrzne BKT-System są doskonałym wyposażeniem pomieszczeń mieszkalnych oraz użytkowych. Zapoznaj się z ofertą BKT-System na stronie https://www.bkt-system.com.pl/drzwi-wewnetrzne/ i wybierz niezawodne drzwi HPL z łódzkiej fabryki drzwi.