Design w dziecięcym pokoju – przykłady

nowoczesne meble dla dziecka

Urządzanie dziecięcego pokoju to dla rodziców z jednej strony duże wyzwanie, ale z drugiej także ogromna radość. Każdy maluch zasługuje na własny kącik, w którym znajdzie się jego królestwo, miejsce zabaw i rozwoju. Miejsce, w którym będzie czuć się bezpiecznie, będzie czuć, że jest u siebie. Rodzice poza stworzeniem miejsca bezpiecznego, funkcjonalnego i praktycznego chcą także uzyskać odpowiedni design, ponieważ estetyka także ma dla dziecka duże znaczenie, nawet jeśli tego nie rozumie i nie potrafi wyrazić. 

Meble nowoczesne – projektowane z myślą o dzieciach

Oczywiście do pokoju dziecka da się zaadoptować stare meble, które służyły starszym, ale pod wieloma względami nie warto tego robić. Po pierwsze chodzi o bezpieczeństwo, meble takie mogą nie być dostosowane do maluchów, mogą posiadać ostre krawędzie, niezabezpieczone kąty i wystające uchwyty. Meble projektowane specjalnie dla dzieci posiadają odpowiednie zabezpieczenia, nie mają ostrych krawędzi ani niebezpiecznych uchwytów. Są przy tym projektowane w taki sposób, aby były przyjemne, estetyczne i dostosowane do użytkowania przez dzieci.

Ozdoby na meblach marzeniem dzieci

Niektórzy producenci dziecięcych mebelków idą o krok dalej i poza samym zaprojektowaniem mebli stricte dla dzieci tworzą na nich oryginalne nadruki. Ciekawą propozycję ma pod tym względem sklep happybabies.pl gdzie można zamówić meble dla dzieci z szerokim wyborem specjalnych nadruków, które wykonywane są neutralną farbą. Na nadrukach znajdują się wszelkie elementy, które dzieci kochają jak kwiaty, przyjazne zwierzaki, serduszka, postacie z bajek, misie, samochody, kucyki, gwiazdki i wiele innych. Stosowanie takich nadruków na dziecięcych meblach to idealny sposób na udekorowanie pokoju bez stosowania dodatkowego wyposażenia w postaci naklejek na ścianę, obrazów, plakatów itp. Nadruk na meblu jest trwały i bezpieczny dla dziecka. Może być wykorzystany na każdym meblu – biurku, szafie, półce, łóżku, regale, komodzie, skrzynce na zabawki. Jest to zupełnie nowoczesne podejście do projektowania mebli dla dzieci, które sprawdza się także poza domem, czyli we wszelkich placówkach wychowawczych dla najmłodszych.

nowoczesne meble dla dzieci
Designerskie meble dla dzieci – happybabies.pl.

Innym elementem, charakterystycznym dla nowoczesnych, designerskich mebli dla dzieci jest stosowanie przyjemnej, wyważonej kolorystyki. Obecnie odchodzi się od monotonnych i ciemnych mebli, a idzie w kierunku stosowania jasnych  kolorów, kolorów akcentowych, lub mebli w kilku kolorach, co dodaje życia dziecięcemu pokojowi. Dziecko nie chce monotonnych mebli w kolorze drewna, czy w brązie. Raczej będzie zainteresowane ciekawszą kolorystyką, bardziej urozmaiconą.