Design w ogrodzie – czyli eleganckie szklarnie przydomowe

szklarnia ogrodowa

Ogród jest szczególnym miejscem naszych posesji. bez względu na to czy jest bogato zaaranżowany czy też posiada wiele wolnego i niezagospodarowanej przestrzeni, jest z pewnością tym miejscem, które służy relaksowi, kultywowaniu swojego hobby, korzystaniu z promieni słonecznych, przebywaniu w gronie rodzinnym i przyjaciół, czy też może posłużyć jako miejsce sportu i rekreacji. Pierwotną i dla wielu podstawową funkcją ogrodu jest jego estetyka, która wpływa na wygląd całej działki i domu oraz hodowla drzew, krzewów, kwiatów i innych roślin. 

Rośliny ciepłolubne w ogrodzie

W naszym kraju nie ma idealnych warunków do uprawy wielu gatunków roślin z uwagi na występujące zimy, przymrozki, w których to wiele gatunków roślin po prostu umiera. Jednak czas wegetacji można łatwo wydłużyć i tym samym poprawić warunki do przydomowej hodowli. Rozwiązaniem problemu są szklarnie ogrodowe. Nie muszą to być duże zabudowania – bo szklarnie głównie kojarzymy z masową produkcją. Przydomowe szklarnie w ogrodzie mogą mieć dowolny rozmiar, najważniejsze aby umożliwiały hodowlę tych roślin, które chcemy po prostu posiadać. Szklarni nie trzeba budować od podstaw. Dostępne są gotowe rozwiązania do złożenia i montażu na własnym ogródku.

oranżeria w ogrodzie

Eleganckie szklarnie poprawią estetykę ogrodu

Gotowe szklarnie mogą być ciekawym elementem wystroju ogrodu. Oczywiście stawia się je przede wszystkim ze względu na duże walory użytkowe, jednak estetyka także dla wielu posiadaczy zielonych skrawków terenu wokół domu będzie także istotną cechą. Szklarnie mogą także przybrać formę oranżerii, która będzie nie tylko miejscem hodowli roślin, ale także, lub wyłącznie miejscem rekreacji i relaksu dla rodziny. Oranżeria może być świetnym pomysłem na spotkania towarzyskie i spokojnie może pełnić role altany. Można ją wykorzystać nawet w dni, kiedy pogoda nie dopisuje i jest niepewna.

Oranżerie i szklarnie ogrodowe są ciekawym elementem ogrodowej architektury, pozwalają hodować roślinki, warzywa, owoce i powiększyć strefę relaksu i wypoczynku w domu.