Dla kogo i jakie są najlepsze materace termoplastyczne?

Materace termoplastyczne, które można znaleźć na rynku, to niezwykle popularny produkt. Są one bardzo wygodne i komfortowe. Pod wpływem ciepła świetnie reagują na nacisk i kształt ciała, dopasowując się do niego. Ich idealnym uzupełnieniem będzie poduszka memory.

Materace z pianki termoplastycznej są jednymi z najnowszych rozwiązań w tej branży. Jest to typ materacy, który jak każdy inny ma swoje cechy i zastosowanie. Dlatego właśnie w tym artykule zostanie opisany dla kogo ten rodzaj materacy będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak działa materac termoplastyczny?

Zasada jego działania jest nieco inna niż w przypadku zwykłych materacy piankowych. Materiał ten ugina się nie tylko pod ciężarem naszego ciała, lecz pod jego temperaturą. Dzięki temu idealnie odwzorowuje ułożenie naszego ciała bez względu na to w jakiej pozycji śpimy. Co nam to daje? Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz kręgosłup oraz mięśnie mają maksymalne i najdokładniejsze podparcie z wszystkich rodzajów materacy. Nie bez powodu można znaleźć wiele materacy, które posiadają status produktu medycznego. Nie oznacza to że jest on przeznaczony tylko dla osób, które mają problemy z bólem i posturą. Jeśli jesteś zdrowy to również możesz wybrać materac medyczny, aby zapobiec problemom w przyszłości i mieć pewność że został on przebadany i dokładnie sprawdzony zanim uzyskał taki certyfikat.

Typy materacy termoplastycznych

Na polskim rynku znajdziemy materace wykonane z pianki termoplastycznej, które w zależności od producenta nazywane są pianką leniwą, Fit Foam bądź Visco. Wszystkie działają w praktycznie taki sam sposób bez względu na producenta. Najpopularniejsze i najlepiej sprzedawane materace termoplastyczne wykonane są nie tylko z tego typu pianki. Najczęściej są połączeniem jednego bądź dwóch rodzajów aby dać naszemu ciału większe wsparcie. Najczęściej jest to flexifoam, która poprawia wentylację i utrzymanie materaca w higienie bądź pianka wysokoplastyczna, która również lepiej wentyluje całą konstrukcje i dodatkowo poprawia trwałość i powoduje mniejszą eksploatację materaca na przestrzeni lat. Jeśli żaden z typów materacy termoplastycznych ci nie odpowiada to sprawdź wszystkie rodzaje materacy na https://common.sklep.pl/15-materace-wysokoelastyczne

Inne typy materacy

Oprócz materacy termoplastycznych na rynku można znaleźć także materace sprężynowe, materace kieszeniowe, materace piankowe, materace lateksowe oraz materace nawierzchniowe.