Dlaczego Polacy uwielbiają meblościanki?

Współczesne meblościanki nie mają nic wspólnego z tymi, które niektórzy z nas mogą pamiętać jeszcze z czasów PRL-u. Obecnie są to niezwykle stylowe, ale wciąż funkcjonalne meble, będące ozdobą pokoju. Zachwycają kształtem, kolorem i niebanalnymi dodatkami. Dlaczego mimo upływu lat wciąż cieszą się popularnością? O tym poniżej.

Zalety meblościanki

Meblościanka pozwala na łatwą, a zarazem niezwykle efektowną aranżację wnętrza. W jej skład zazwyczaj wchodzi szafka pod telewizor, wisząca witryna, komoda, zawieszane na ścianach półki lub szafa. Meblościanki przyciągają uwagę swoją jednolitością, ponieważ wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane i tworzą niezwykle estetyczną całość. Idealnie sprawdzają się nawet w niewielkim pokoju dziennym z telewizorem. Pozwalają na przechowywanie ubrań, można na nich wyeksponować wiele stylowych ozdób, książek czy innych elementów dekoracyjnych. Oszklone albo podświetlone elementy meblościanki nadają jej stylowego i nowoczesnego charakteru. Łatwo też utrzymać je w czystości.

Współczesne meblościanki

Meblościanka w XXI wieku wyróżnia się przede wszystkim prostotą i jasną kolorystyką. Idealnie sprawdza się w nawet niewielkich wnętrzach, utrzymanych w minimalistycznym stylu. Dodaje mu charakteru, ale nie przytłacza swoim ciężarem. Jej poszczególne elementy można dowolnie przestawiać i łączyć, dzięki czemu w prosty sposób odmienimy aranżację naszego pokoju. Bardzo popularne są meblościanki, w których drewniane fronty zostały połączone z białą resztą mebla. Idealnie sprawdza się także połączenie kontrastów – na przykład biały dół i czarna góra.
Odpowiednio dobrana meblościanka pozwala zachować ład i porządek nawet w niewielkim mieszkaniu. Wciąż są niezwykle praktyczne i pojemne. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie dobrze zorganizowane wnętrza.

Nowoczesne, eleganckie i niezwykle funkcjonale meblościanki to jeden ze znaków szczególnych Gand Meble. Znajdziesz tam meble idealnie dopasowane do charakteru Twojego wnętrza: https://gandmeble.pl/193-mebloscianki