Dlaczego warto zainwestować w wyciskarkę do soków?

Wyciskarki do warzyw i owoców można spotkać dziś niemal w każdym domu. Coraz więcej z nas zaczyna interesować się zdrowym odżywianiem, a zielone smoothie już nikogo nie dziwi.  Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych wyciskarek do soków. Ogromną popularnością cieszą się producenci pochodzący z Azji, do których zalicza się między innymi marka Hurom oraz Kuvings. Technologia zawarta w ich produktach pozwala wydobyć z owoców oraz warzyw pełnię witamin oraz składników odżywczych. 

Wyciskarka do soków – jaki model wybrać?

Wśród wyciskarek wyróżnia się przede wszystkim jedno oraz dwuślimakowe. Najbardziej wydajne są te posiadające dwa wałki (czyli wyciskarki dwuślimakowe). Uważane są one za najdokładniejsze i najbardziej wytrzymałe modele spośród wszystkich wyciskarek. Warto w nie zainwestować jeśli bardzo często przygotowuje się świeże soki i koktajle – wówczas dwuślimakowa wyciskarka do soków będzie służyła bezinwazyjnie przez naprawdę długi czas. Należy jednak mieć na uwadze, że tego typu produkty nie należą do najtańszych, ale naprawdę warto w nie zainwestować.

Co nam daje picie soków?

Pytanie dość oczywiste, jednakże na temat picia soków narosło sporo mitów. Wiążą się one z podejściem, że soki są niezdrowe. Oczywiście soki kupne, które nafaszerowane są sporą ilością cukru oraz konserwantów są niezdrowe. Natomiast przygotowywanie własnoręcznie wyciskanych soków – owocowych oraz warzywnych – jest absolutnie zdrowe. Przede wszystkim dlatego, że my kontrolujemy, co się w danym soku znajduje. Świeżo wyciskane soki warto pić, gdyż są świetnym uzupełnieniem diety oraz zamiennikiem dla niezdrowych przekąsek. Dzięki swojej płynnej formie, wartościowe składniki odżywcze szybciej się wchłaniają i są łatwo przyswajalne przez organizm.

Wyciskarki do soków marki Kuvings

Wzięliśmy pod lupę jednego z wiodących producentów wyciskarek do soków – markę Kuvings. Produkty tej firmy posiadają wielu zwolenników. Do zalet wyciskarek dwuślimakowych oferowanych przez Kuvings można zaliczyć prostotę obsługi, funkcjonalność, wydajność, a także niezwykle cichy tryb pracy. Co więcej, czyszczenie niniejszego sprzętu również nie nastręcza problemów, a poszczególne elementy można myć nawet w zmywarce.Wyciskarki marki Kuvings należą do jednych z najchętniej wybieranych na całym świecie. Wiele ciekawych modeli niniejszych wyciskarek można znaleźć w sklepie internetowym https://wyciskarki.pl/.