Dławnice kablowe – co to takiego?

Przy wszelkiego rodzaju remontach i pracach wykończeniowych właśnie dławnice kablowe mogą okazać się czymś wyjątkowym. Dławnice kablowe służą przede wszystkim do zabezpieczenia kabli. Kable mogą się ocierać o obudowę różnego rodzaju urządzeń elektrycznych co jest czasem bardzo problematyczne. Budowa dławnic kablowych nie pozwala na skręcanie się kabla w ich wnętrzu, dodatkowym atutem jest fakt wzmocnionej wytrzymałości na zerwanie kabla.

Rodzaje dławnic kablowych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów dławnic kablowych. W zależności od zastosowania możemy wybrać dławnice kablowe z tworzyw sztucznych lub metali. Dławnice kablowe posiadają również zabezpieczenia antywibracyjne. W sklepie “EX CON POLSKA” dostępna jest pełna oferta produktów: https://www.ex-con.pl/dlawnice/

Montaż

Dławnice kablowe cechują się prostotą wykonania. Montaż dławnic jest banalnie prosty, wiercimy otwory w miejscach w których chcemy umieścić dławnice kablowe. Kolejnym krokiem jest rozkręcenie jej. W jeden otwór wkładamy część z gwintem, a z drugiej strony zakręcamy dławnicę drugą częścią. Tak przygotowany otwór jest gotowy do umiejscowienia w nim kabla, który będzie chroniony przed wszelkimi złamaniami, przetarciami lub rozerwaniami kabla.