Dodatki do kuchni skandynawskiej

Kuchnia skandynawska

Styl skandynawski to przede wszystkim minimalizm, jasne barwy i proste formy. Takie same wyznaczniki opisują skandynawską kuchnię.

Prostota i minimalizm

W kuchni w stylu nordyckim zdecydowanie dominują stonowane barwy i naturalne materiały. Dzięki prostemu wystrojowi, styl skandynawski jest tak popularny, uniwersalny i ponadczasowy. Białe pomieszczenia kuchenne sprawdzą się w każdym budynku, niezależnie od wymiarów. Nowoczesność w połączeniu z klasyką sprawia, że chętnie właśnie ten styl wybieramy przy aranżowaniu kuchni.

Odpowiednie oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem nawet w przypadku kuchni. Dobrze oświetlona przestrzeń nad blatem czy stołem pozwala wygodnie przygotowywać posiłki. Lampy kuchenne są więc nie tylko dekoracją, są również funkcjonalne co ma istotne znaczenie w przypadku stylu skandynawskiego. W kuchni najlepiej sprawdzają się lampy wiszące, które można zamontować bezpośrednio nad blatem. Chcąc nawiązać do stylu scandi, wybierz minimalistyczne, metalowe lampy.

Naturalne tekstylia – dekoracje

Jeżeli chodzi o dekoracje, to ważnym elementem wystroju są również tekstylia. Wszelkiego rodzaju ściereczki, ręczniki, poduszki na krzesła czy zasłony są mile widziane. W tym aspekcie warto jednak pamiętać, żeby wybierać naturalne materiały. W skandynawskich wnętrzach, najczęściej spotyka się wysokiej jakości bawełnę oraz len. Często stosuje się również dywany. Naturalne dodatki to podstawa jeżeli chodzi o ocieplenie chłodnej, skandynawskiej kuchni! Szeroki wybór dodatków do kuchni znajdziesz w ofercie sklepu Amazing Decor: https://amazingdecor.pl/kategoria/dom/kuchnia-dom/.