Dom marzeń!

Każdy pragnie aby jego dom wyglądał pięknie, jak z filmu. Każdy detal ma znaczenie dlatego ważne aby był wykonany dokładnie i precyzyjnie oraz służył na długie lata. Przemyślane wykończenie domu gwarantuje wygodę i komfort w użytkowaniu.

Wnętrze – serce domu

Wnętrze spójne to wnętrze harmonijne. Spójność łączy różne elementy aranżacji wnętrze, w taki sposób by całość wyglądała dobrze. Jednym z elementów wnętrze spójnego to odpowiedni kolor ścian. Ważne jest aby całość domu ze sobą nie kolidowała . To jest jedna z ważniejszych rzeczy przy projektowaniu wnętrza. Każdy detal ma znaczenie, więc warto zatrudnić profesjonalną ekipę budowlaną, która to wykona. Aby wnętrze było spójne trzeba dobrze rozplanować każdą, nawet najmniejszą rzecz. Urządzając każdą przestrzeń należy pamiętać o dodatkach. To one stanowią dopełnienie każdego wnętrza. To od nich należy efekt końcowy całego wnętrza.

Sztukateria gipsowa – to jest to

Ten rodzaj sztukaterii dominował w architekturze od starożytności, przez renesans i barok. Jest bardzo elegancki dzięki czemu nadaje wnętrzu elegancji i szyku. Kiedyś była tylko dla ludzi zamożnych, przez wysokie koszty nie była dostępna dla ludzi z niższej klasy. Dziś się to zmienia. Nowe metody wytwarzania sztukaterii gipsowej, które wykorzystują tańsze materiały, pozwalają urządzić mieszkania w stylu klasycznym i eleganckim. Jego zaletą jest trwałość. Jest trwały, niepalny i bardzo plastyczny, dzięki temu ma duże możliwości zrobienia wymarzonych kształtów.

sztukateria gipsowa
Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej: http://www.nord-gips.pl/index.php/sztukateria-gipsowa/

 

Sztukateria we wnętrzu

Sztukateria jest wartą uwagi rzeczą przy chęci odświeżenia wnętrza. Jest elementem dekoracyjnym ścian i sufitów. Wpasuje się zarówno w klasyczny wystrój jak i nie co nowoczesny. Można ją wykorzystać do ozdabiania kolumn, sufitów, drzwi. Umiejętne zastosowanie sztukaterii gipsowej, może optycznie powiększyć przestrzeń lub dodać wysokości wnętrzu poprzez kolumny. Ważne jest, aby zatrudnić odpowiednią osobę, która dokładnie rozplanuje, gdzie ją można umieścić. Warto zaznaczyć , że łatwo można przesadzić ze zbyt dużym dekorowaniem mieszkania. Aby wnętrze było spójne, trzeba wyważyć odpowiednią ilość dodatków i wykończeń.