Dom szkieletowy: fakty i mity na jego temat

projektowanie i budowa domów szkieletowych

Domy szkieletowe są coraz chętniej wybierane. Mimo że podchodzimy do nich nieco niepewnie, coraz więcej osób zaczyna się do nich przekonywać. Projektowanie i budowa domów szkieletowych budzi kilka obaw i właśnie dlatego chcemy przedstawić wam fakty i mity na ich temat. Zapraszamy do lektury!

Budowa domów szkieletowych jest bardzo szybka — fakt

Nie można zaprzeczyć, że budowa domów szkieletowych trwa znacznie krócej, niż klasycznych domów murowanych, których budowa trwa kilka ładnych lat. Budowa domów szkieletowych może trwać tylko około tygodnia — wszystko zależy od wielkości, jak i gruntu oraz wcześniejszego przygotowania. Niemniej jednak różnica czasu między budową domów szkieletowych, a murowanych jest ogromna. Czy nie jest to wielkim plusem przemawiającym za szkieletowymi domami?

Projektowanie domów szkieletowych jest drogie — mit? To zależy!

Koszta zawsze są bardzo indywidualną sprawą. Cena, jaką musimy zapłacić za projektowanie domów szkieletowych, względnie nie jest zbyt duża — wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Niemniej, warto pamiętać o tym, że niezależnie od tego, czy decydujemy się na usługę, jaką jest projektowanie domów szkieletowych, czy klasycznych i tak musimy za to zapłacić. W przypadku domu szkieletowego możemy odebrać projekt domu w stanie surowym, deweloperskim, a także tym pod klucz.

budowa domów szkieletowych

Dom szkieletowy łatwo utrzymać — fakt

Dom szkieletowy jest łatwy w utrzymaniu. Dlaczego? Szczególnie ze względu na ogrzewanie. Już na etapie projektowania, warto wybrać ten, który ściśle wiąże się z użyciem płyty fundamentowo-grzewczej. Z całą pewnością pomoże tu również wybór taniej taryfy prądu.

Dom szkieletowy nie jest wytrzymały — mit

O tym, że domy szkieletowe nie są trwałe, można usłyszeć niemal cały czas. Jest to jednak mit, który należy obalić. Często domy te porównuje się do domów murowanych. Są to jednak dwa inne rodzaje wykorzystania technologii. Szkieletowe domy swoją wytrzymałością niczym nie odstają od tych murowanych. One również muszą spełniać wszelkie normy — nie ma tu żadnej taryfy ulgowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat projektowania i budowania domów szkieletowych, zapraszamy do odwiedzenia strony https://prodrew.pl/projektowanie-i-budowa-domow-kanadyjskich.php.