Domy bliźniacze – to musisz wiedzieć!

dom bliźniak

Szukasz mieszkania lub domu w nowym budownictwie i zastanawiasz się co wybrać? Wśród nieruchomości możemy wyróżnić dom wolnostojący, szeregowy lub bliźniak. Domy w zabudowie bliźniaczej zyskują coraz bardziej na popularności. Jest to rozwiązanie alternatywne, pomiędzy mieszkaniem w bloku a domem wolnostojącym. Co warto wiedzieć przed zakupem? Sprawdź nasze porady.

Niskie koszty domów typu bliźniak

Entuzjaści domów w zabudowie bliźniaczej często wskazują, że koszty ich zakupu są zbliżone do domu szeregowego. Bliźniak daje nam jednak o wiele więcej możliwości. Z pewnością liczba osób sąsiadujących ze sobą jest dużo mniejsza, dodatkowo zyskujesz spory ogródek. Jak każde rozwiązanie możemy wyróżnić tutaj wady i zalety. Korzyści to z pewnością duża powierzchnia użytkowa, niskie koszty związane z ogrzewaniem. Wadą może być jednak bliskie sąsiedztwo obcych osób, które znajdują się za ścianą. Z pewnością domy w zabudowie bliźniaczej są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na dom wolnostojący, a nie chcą mieszkać na blokowisku.

Domy bliźniacze Gliwice i miasta ościenne

Szukając domu bliźniaczego na terenie Gliwic i Śląska, warto zwrócić uwagę na inwestycję Lea Development – osiedle Wzgórze Witosa. Oferta sprzedaży obejmuje 20 domów bliźniaków w spokojnej lokalizacji, z licznymi terenami zielonymi.

Więcej informacji na temat domów bliźniaczych w Gliwicach znajdziesz tutaj: https://wzgorzewitosa.pl/dom-blizniak-gliwice.