Drewno na ścianę, czyli pomysł na modne wnętrze

panele dekoracyjne drewniane

Kto z nas nie lubi przebywać w pięknie urządzonym wnętrzu? Niestety nie każdy natomiast potrafi odpowiednio dobrać ze sobą dodatki, aby tworzyły spójną całość. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele ciekawych przedmiotów, które pozwolą w szybki sposób kolosalnie odmienić wnętrze. Należą do nich między innymi drewniane panele. Dlaczego  drewno na ścianę to dobry pomysł? Dowiecie się tego z naszego materiału!

Dlaczego warto wybrać drewno?

Drewno jako surowiec ma tę zaletę, że jest niezwykle uniwersalne. Świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, ale również tych nowoczesnych i designerskich. Wówczas subtelnie ociepli wnętrze, nie ujmując nic a nic nowoczesnej aranżacji. Niezwykle pięknie prezentują się drewniane panele, na których widać zachowane słoje drewna. W ofercie firmy Skotiwood dostępne drewniane panele ścienne o kształcie heksagonu. Ich możliwość dowolnego łączenia tworzy przepiękną mozaikę, nad którą mamy pełną kontrolę. To od nas zależy ostateczny kształt ozdoby na ścianie. W ofercie dostępne są również panele wypełnione mchem dekoracyjnym  – chrobotkiem reniferowym. Żywy obraz w domu? Dlaczego nie! Drewno w połączeniu z mchem tworzy spektakularny efekt, naprawdę warto wprowadzić go do swojego wnętrza. Więcej informacji na temat paneli Skotiwood dostępnych jest na stronie https://skotiwood.pl/.

Drewniane panele – zalety

Walory wizualne to nie wszystko, warto spojrzeć również na aspekty “techniczne” omawianych paneli drewnianych:

  • są produktem absolutnie naturalnym – coś w sam raz dla eko-maniaków
  • prostota montażu – wystarczy użyć kleju montażowego
  • poprawiają akustykę wnętrz
  • łatwe w utrzymaniu czystości – pielęgnacja taka sama jak w przypadku drewnianych mebli.

Drewniane elementy to od wielu lat absolutny hit w modzie wnętrzarskiej. To ponadczasowa klasyka, która odnajduje się w każdych warunkach. Nawet osoby będące laikami w kwestii urządzania wnętrz mogą uzyskać spektakularny efekt wykorzystując drewniane panele ścienne. Warto spróbować i przekonać się na własnej skó…ścianie!