DSC. Czujki i inne urządzenia tego producenta

DSC jest producentem urządzeń z zakresu bezpieczeństwa i kontroli dostępu. W jego asortymencie znajduje się szereg produktów, wykorzystujący najnowsze technologie. Jakie urządzenia tej marki znajdziemy w sklepach i na które warto zwrócić uwagę.

Marka DSC

DSC jest globalną marką z aktualną siedzibą firmy w Toronto. Założona na koniec lat 70 ubiegłego wieku od tego czasu nieustannie rozwija się poszerzając swoją gamę produktów. Co ciekawe firma ta wprowadziła na rynek pierwsze małe i atrakcyjne klawiatury bezpieczeństwa, a także panele alarmowe oparte, które zostały zbudowane na mikroprocesorach.

Czujki, manipulatory i klawiatury, czyli asortyment DSC

W szerokiej gamie rozwiązań DSC znajdują się centrale bezpieczeństwa, produkty komunikacyjne, rozwiązania okablowania strukturalnego oraz urządzenia detekcyjne takie jak czujki. Wśród tych ostatnich, które stanowią jedne z bardziej rozpoznawalnych grup produktów tej marki, znajdują się czujki PIR, czujki kontaktronowe i wiele innych, niezbędnych do kompletnego funkcjonowania systemu.

Systemy bezprzewodowe Power NEO z PowerG

Jedną z wiodących linii produktów DSC jest Power NEO. Ten system urządzeń alarmowych jest jednym z popularniejszych rozwiązań hybrydowych na rynku. Urządzenia w nim mogą komunikować się zarówno w sposób przewodowy, jak i bezprzewodowy. Ten drugi działa w oparciu o technologię PowerG, która bazuje na rozwiązaniach pierwotnie przeznaczonych dla wojska, takich jak Frequency Hopping Spread Spectrum (FHSS), a także Time Division Multiple Access (TDMA). Dzięki możliwości wykorzystania technologii bezprzewodowej ogranicza się okablowanie konieczne do doprowadzenia do urządzeń, dzięki czemu system ten sprawdzi się w budynkach objętych ochroną konserwatora zabytków lub w tych, w których montaż przewodów nie jest możliwy.