Garaże blaszane jak drewniane, czyli garaże blaszane drewnopodobne – wszystko co musisz wiedzieć

blacha drewnopodobna

Garaże blaszane drewnopodobne to wyjątkowe konstrukcje, które zyskują coraz większą popularność i coraz chętniej wybierane są przez osoby decydujące się na garaż. Co sprawia że garaże blaszane jak drewniane są tymi, po które Polacy sięgają najczęściej? Tego i innych podstawowych informacji na temat garaży blaszanych drewnopodobnych dowiesz się z poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

Garaże blaszane jak drewniane – jak to jest zrobione?

Garaże blaszane drewnopodobne wykonywane są z blachy imitującej drewno co sprawia, że nie gryzą się z naturalnym otoczeniem. Ich minimalistyczna konstrukcja i zdobienia przypominające drewno sprawiają, że te doskonale komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwem. Garaże blaszane drewnopodobne wykonywane są z blachy, która pokrywana jest specjalną okleiną, która ma imitować wygląd drewna. Dodatkowo ta może zostać wykonana w wielu wariantach kolorystycznych – od jasnych po ciemne co sprawia, że garaż blaszany drewnopodobny jeszcze lepiej komponuje się z otoczeniem – wtapiając się w nie lub podkreślając jego unikalny charakter. Wykorzystanie blachy drewnopodobnej nie tylko przyczynia się do zdecydowanie lepszej prezencji garażu ale również pełni funkcję dodatkowego zabezpieczenia przed korozją dla blachy. Prostota, funkcjonalność a także unikalny design, który oferują drewnopodobne garaże blaszane sprawia, że coraz częściej można je spotkać na różnego rodzaju posesjach. Garaże blaszane drewniane, w przeciwieństwie do mało estetycznych blaszaków, nie mają negatywnego wpływu na odbiór aranżacji terenu wokół domku jednorodzinnego, letniskowego lub budynku firmowego.

Garaże blaszane drewnopodobne – zalety

Do niewątpliwych zalet garaży blaszanych należy brak konieczności posiadania pozwolenia na budowę, które jest niezbędne w przypadku stawiania garażu murowanego – to niezwykła oszczędność czasu oraz energii, ponieważ decydując się na garaż blaszany drewnopodobny omijasz nie tylko kolejki w urzędach ale również stale rosnący poziom frustracji w wyniku opóźnień i biurokracji. Garaże blaszane drewnopodobne mogą poszczycić się taką samą wytrzymałością co garaże murowane – gwarantem ich wytrzymałości i trwałego przytwierdzenia do podłoża jest kotwiczenie, które możesz przeprowadzić samodzielnie lub zlecając to firmie, która ma doświadczenie w montażu garaży. Dodatkowym atutem garaży blaszanych drewnianych jest swoboda aranżacyjna – mimo konieczności wykonania właściwego fundamentu można śmiało przenieść garaż, w przypadku niektórych rozwiązań takich jak na przykład bloczki betonowe, nie obawiając się o pozostawienie niezbyt estetycznej dziury lub placu zalanego betonem.

Garaż blaszany drewnopodobny – ceny i kosztorys

Garaże blaszane drewnopodobne to konstrukcje, które mogą zostać wykonane w wielu wariantach – jako garaże dwustanowiskowe, z wiatą a także dodatkowymi oknami PCV lub drzwiami – to od finalnego kształtu garażu zależy jego cena. Jedno jest pewne – cena garażu blaszanego nie powinna być głównym czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji. Dlaczego? Tanie garaże blaszane drewnopodobne przypłacają niską cenę jakością co sprawia, że są mniej wytrzymałe i bardziej narażone na awarie lub usterki mechaniczne. Ceny garaży blaszanych drewnopodobnych są naprawdę różne dlatego warto jest na początku porównać oferty różnych firm korzystając z opcji wyceny – producent garaży blaszanych Damari oferuje ją bezpłatnie. Zastanawiasz się nad zakupem garażu blaszanego? Zapoznaj się z ofertą i możliwościami Damari na stronie https://damari.pl/garaze-blaszane-drewnopodobne/.