Gustav Klimt Collection – od dzieła sztuki po stylowe kubki 

Zapewne niejednokrotnie spotkaliście się z specyficznymi złotymi kubkami o nieregularnym kształcie – to nic innego jak Gustav Klimt. Aby lepiej zrozumieć popularność tych wyjątkowych kubków nalezy bliżej rzyjrzeć się sztuce Gustava Klimta i jego wyjątkowemu stylowi, który na lata wbił się do popkultury. 

 Złote kubki Gustav Klimt – najsłynniejsza reprodukcja

Obraz Gustava Klimta “Pocałunek” jest najbardziej znanym dziełem – to właśnie ono jest najczęściej umieszczane na wszelkiego rodzaju kubkach, miskach czy szkatułkach. Obraz powstał w 1907-1908 roku – czas ten nazywany był “złotym okresem” Klimta. Nazwa nie jest ciężka do odszyfrowania, to właśnie wtedy wybitny artysta stworzył swoje charakterystyczne złote dzieła. Obraz pocałunek jest namalowany za pomocą farb olejnych, ciekawostką może być to, że do jego produkcji artysta użył również płatków złota. Obraz przedstawia dwóch kochanków, którzy zostali uchwyceni w momencie pocałunku. To co wyróżnia obraz to z pewnością szczególna gra kształtów i kolorów. Z daleka postaci przedstawione na obrazie przypominają nieregularny kształt mieniących się kolorów, jednak po przyjrzeniu się możemy zauważyć postaci. Nic więc dziwnego, że obraz ten doczekał się tak wielu reprodukcji, również w formie kubków, misek czy innych elementów zastawy stołowej. Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami, a cóż jest piękniejsze niż sztuka? 

 

Ceramika Gustav Klimt – złote kubki i nie tylko 

Obecnie możemy znaleźć wiele produktów z reprodukcjami Gustava Klimta. Sklepy internetowe jak swiatprezentów.com oferują złote kubki, talerzyki i filiżanki: https://www.swiatprezentow.com.pl/193-gustav-klimt-collection. Pakowane są w specjalne pudełeczka. Dzięki temu złote kubki Gustav Klimt sprawdzą się doskonale jako prezent dla bliskiej osoby. Złote kubki Gustav Klimt będą doskonałym dopełnieniem wyposażenia, dla osób które są miłośnikami zarówno stylu glamour, klasycznego jak i nowoczesnego. Ich ponadczasowość sprawia, że pasują do każdego wnętrza i przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym. Warto zapoznać się z ofertami sklepów z ceramiką i wybrać coś wyjątkowego.