Idealny komplet mebli ogrodowych dla dużej rodziny

Duża rodzina – potrzeba dużo miejsca. Członkowie dużych rodzin znają ten problem od podszewki. Potrzeba dużego stołu, wielkiego narożnika i wielkich garnków,ale nie ma nic piękniejszego od spędzania czasu razem. Choć może jest – to spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Jak dobrać idealne meble ogrodowe dla dużej rodziny

Jeżeli chodzi o miejsca siedzące. Żeby zapewnić wszystkim domownikom odpowiednią ilość miejsca siedzącego przy stole powinniśmy przyjąć, że każdy potrzebuje minimum 70 centymetrów na kanapie. To minimalna wartość, która zapewni odpowiedni komfort.

Czyli dla dużej rodziny przyjmijmy 6 osobowej potrzeba dwóch sof ogrodowych każdej co najmniej 210 centymetrowej albo narożnika 4 osobowego i dwóch foteli.

Oczywiście zależy to również od tego czy mamy do czynienia z osobami dorosłymi, nastolatkami czy z małymi dziećmi. W przypadku małych dzieci możemy kupić nieco mniejsze meble.

Jaki materiał wybrać

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów mebli ogrodowych. Różniących się wytrzymałością, wagą i ceną.

Technorattan

Jest bardzo trwałym materiałem. Jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Jest wygodny, gdyż pracuje pod ciężarem ciała. Jest lekki. Naśladuje on wiklinę. Jest dostępny w wielu kolorach. Co jest jednak najważniejsze dla rodziny? Jest wytrzymały. Aby jednak kupić naprawdę trawałe meble ogrodowe, technorattan musi być dobrej jakości, czytaj oryginalny. Nie zaleca się kupować chińskich produktów, a’ la technorattan.

Wiklina i rattan

Jest w stu procentach naturalnym materiałem,ale nie ma dostępnych zbyt wielu form mebli. Meble te są również drogie oraz trudno dostępne. Kojarzą się nieco z oldschollem. Nie są również tak odporne jak meble ogrodowe z technorattanu.

Metal

Jest ciężka droga i mało wygodna. W przypadku mebli ze stali gruba poducha jest obowiązkowa. W zależności od tego czym jest pokryta może mieć rozmaite kolory i przyjmować może różne kształty. Musi być pokryta odpowiednią farbą, aby nie rdzewiała.

Drewno

Jest piękne, lecz nietrwałe. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju drewna i impregnatu. Meble ogrodowe z drewna są również cięższe. Ich cena także nie należy do najniższych.

Podsumowując, najlepiej w przypadku dużej rodziny zwłaszcza z małymi dziećmi rozważyć zakup mebli ratanowych. Nie mają one ostrych krawędzi, są wytrzymałe i łatwo je wyczyścić.