Inwestycje mieszkaniowe Rzeszów

Niewiele polskich miast może poszczycić się aż trzema węzłami autostradowymi. Rzeszów łączy zarówno wschodnie, jak i zachodnie oraz centralne drogi, dzięki czemu komunikacja między nim a innymi miastami jest bardzo łatwa. Ponadto trudno nie wspomnieć o tym, że przebiegająca przez miasto droga ekspresowa S19 wchodzi w skład niezmiernie ważnego, międzynarodowego szlaku. Korytarz transeuropejski o nazwie Via Carpatia (bo S19 wchodzi właśnie w ten szlak) ma za zadanie łączyć Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym i Śródziemnym.

Aby mogło to tego dojść musiały zostać wytyczone trasy przez Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, ale również Rumunię, Bułgarię i Grecję. Jak widać lokalizacja miasta sprzyja temu, by stanowiło istotny ośrodek w komunikacji europejskiej. Właśnie dla tego miejscowość coraz chętniej jest odwiedzana i zagospodarowywana przez inwestorów z kraju i zagranicy. Dzięki możliwości szybkiego dojazdu do innych części Europy łatwiej zakłada się tu firmy transportowe. Jest to także doskonałe miejsce do zabudowania, gdyż do władz miasta należą wielkie tereny, które jeszcze nie zostały zagospodarowane. Wszystko to sprawia, iż Rzeszów jako miasto pod inwestycje mieszkaniowe jest bardzo dobrym wyborem.

Do tej pory był niedoceniany, ponieważ znajdując się na wschodniej ścianie Polski miał utrudnioną możliwość konkurencji z takimi ośrodkami miejskimi jak Warszawa, Wrocław, Kraków, czy Katowice. Dzisiaj odkrywamy go na nowo, a jednocześnie zaczynamy rozumieć, że łączy w sobie mnóstwo zalet, o których inne miasta mogą pomarzyć. Piękne tereny sprzyjają zakładaniu parków oraz ośrodków wypoczynkowych, a bliskość do Bieszczad i granicy z Ukrainą wpływa na rozwój turystyki. Centrum aglomeracji rzeszowskiej staje się obiektem zainteresowania coraz większej liczby osób poszukujących idealnego miejsca do rozpoczęcia lub poszerzenia działalności gospodarczej. Sprzyja ku temu pozytywne nastawienie władz miasta, dobra lokalizacja miejscowości oraz bliskość wcześniej wymienionych węzłów komunikacyjnych.