Ja postawić flagę reklamową? Rodzaje podstaw i sposoby montażu

Flagi reklamowe są obecnie niezastąpioną formą reklamy czy ogłoszenia w przestrzeni publicznej. Najczęściej stosowane są na terenie firmy, w okolicy siedziby, tak aby zwracały uwagę i pomagały w dotarciu w odpowiednie miejsce. Można się jednak zastanawiać w jaki sposób postawić flagi reklamowe, ponieważ sposobów jest całkiem sporo. Sposób montażu będzie na pewno uzależniony od rodzaju flagi, jej wielkości i wagi oraz miejsca docelowego, w którym ma stanąć.

Podstawy do mocowania flag do podłoża

podstawa flagi reklamowejIstnieją specjalne podstawy o określonej wadze, np 4 kg, 8 kg itd., posiadające specjalny chwyt na flagę. W podstawach wykonane są otwory w narożnikach, aby w sposób solidny przytwierdzić do podłoża jak np. beton. W przypadku kiedy niemożliwa jest ingerencja w podłoże można zastosować dedykowane obciążenia zwykle w formie plastikowych pojemników wypełnianych wodą. Wówczas podstawa taka jest stabilnie przylegająca do płaskiego podłoża a flaga zabezpieczona przed wywracaniem się na skutek podmuchów wiatru czy potrąceń.

Z podstawami takimi współpracują specjalnie zaprojektowane rotory, które pozwalają fladze obracać się o 360° na skutek działania wiatru.

Szpic wbijany w podłoże nieutwardzone

szpic do flagi reklamowejStalowe szpice można wbijać w podłoże miękkie czyli tam gdzie występuje ziemia, trawa itd. Są one wbijane z pomocą młotka i gwarantują odpowiednią stabilność dla całej flagi. Szpic taki najczęściej będzie wykorzystywany na imprezach plenerowych, eventach firmowych, festynach organizowanych często w parkach czy miejskich skwerach. Szpice takie można także wyjąć i wykorzystać ponownie w innym miejscu. Ten rodzaj flag reklamowych mocowanych do podłoża jest bardzo łatwy w użyciu, wygodny i stosowany jest także przez małe firmy lokalne, np. gastronomiczne w pobliżu lokalu, jeśli tylko pozwalają na to warunki. Podobnym rozwiązaniem są wkrętaki, które w przeciwieństwie do szpiców nie są wbijane a wkręcane w podłoże.

Podstawa pod koło samochodowe

Podstawa, która potrzebuje samochodu celem jej ustabilizowania. Nie wymaga żadnej ingerencji w podłoże. Można stosować zarówno na utwardzonym podłożu jak i miękkim jak trawa, ziemia, piasek. Najczęściej są wykorzystywane podczas imprez plenerowych.

Mocowanie flagi do ściany

Istnieją rozwiązania, które umożliwiają przymocowanie flag reklamowych do ściany budynku. Stosowane w przypadku kiedy ingerencja w podłoże nie jest możliwa, lub nie ma zbyt dużo miejsca. Mocowanie na śruby wymaga jednak ingerencję w konstrukcję ściany. Flagi mocowane w taki sposób raczej umieszcza się na stałe lub dłuższy okres.

Zobacz więcej podstaw do flag reklamowych i skutecznie promuj swój biznes.