Hale stalowe to konstrukcje, które coraz częściej pojawiają się w architekturze miejskiej. Wykorzystywane są one przez wiele sektorów gospodarczych i doskonale pełnią swoje funkcje jako hale sportowe, magazyny, zakłady przemysłowe czy też garaże. Dowiedz się jak budowane są hale stalowe i co sprawia, że ich popularność stale rośnie.
Budowa hal stalowych
Budowa hal stalowych jest niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala na naprawdę dużą swobodę realizacji z możliwością ich rozbudowy. Trwałość stali to czynnik, który przyczynia się do wzrostu jej wykorzystania w najróżniejszych branżach – nie tylko do wytwarzania dóbr, ale również do produkcji konstrukcji zapewniających schronienie i miejsca pracy dla wielu osób. Jak budowane są więc hale stalowe? Pierwszym krokiem jest stworzenie projektu – przez wzgląd na specyfikę i wymagania różnych sektorów gospodarczych hale stalowe w nich wykorzystywane muszą spełniać określone normy bezpieczeństwa. Ich siła nośna musi być wystarczająco duża, żeby te mogły udźwignąć, poza własną masą, dodatkowe, nierzadko bardzo obciążenie. Po przygotowaniu projektu hali stalowej ten trafia do wytwórni konstrukcji stalowych, która odpowiada za przygotowanie prefabrykatów a następnie montaż hali stalowej w określonym miejscu. Do budowy hal stalowych wykorzystywane są najróżniejsze urządzenia i wyspecjalizowane maszyny takie jak: czyszczarki, frezarki, tokarki, spawarki a także urządzenia pokrywające powierzchnię prefabrykatów środkami zabezpieczającymi je przed wpływem negatywnych czynników zewnętrznych czy też farbą.
Hale stalowe – montaż
Hale stalowe montowane są przez specjalizujące się w tej dziedzinie przedsiębiorstwa. Każda hala stalowa wymaga odpowiedniego przygotowania gruntu a także sprawnego i terminowego montażu. Hale stalowe, a właściwie ich prefabrykaty, przewożone są na miejsce realizacji w celu podjęcia dalszych działań takich jak łączenie kształtowników wchodzących w ich skład a także odpowiednie zakotwiczenie w gruncie, które ma zabezpieczyć konstrukcję przed działaniem chociażby wód gruntowych. Do głównych zalet hal stalowych zaliczana jest szybkość ich montażu, która związana jest przede wszystkim z brakiem konieczności pozostawienia jakichkolwiek jej elementów do wyschnięcia.
Zastosowanie hal stalowych
Hale stalowe wykorzystywane są przez przedsiębiorców, którzy do działania swoich firm potrzebują magazynów, centrów logistycznych czy też powierzchni handlowych. Hale stalowe z powodzeniem wykorzystywane są również w branży rozrywkowej i transporcie. Hale stalowe, dzięki konstrukcji złożonej z prefabrykatów mogą zostać wykonane w dowolnym rozmiarze a przez to również przystosowane do potrzeb różnych branży.
Poszukujesz specjalistów, którzy podejmą się stworzenia zaprojektowanej już hali stalowej? Poznaj ofertę wytwórni konstrukcji stalowych Zekon pod adresem: https://www.zekon.pl/pl/oferta/hale-stalowe/.