Jak dobrać parapety do okien? – to warto wiedzieć

Okno z parapetem zewnętrznym

Parapety zewnętrzne to niezbędne elementy wykończenia domu. Pełnią one funkcję obronną, ponieważ zapobiegają uciekaniu wody opadowej pod ścianę i na elewację, są one również elementem ozdobnym domu. Dlatego w tym artykule zdradzamy jak dobrać parapety do okien, aby były one funkcjonalne oraz estetyczne przez cały czas.

Jak dobrać parapet do naszego domu?

Kupując parapety zewnętrzne do domu należy wziąć pod uwagę ich ciężar oraz grubość. Wśród najbardziej popularnych parapetów można wyróżnić:

  • parapety lekkie np. z blachy stalowej, aluminiowe lub PCV,
  • parapety o średniej ciężkości np. z konglomeratu, płytek ceramicznych i naturalnego kamienia,
  • parapety ciężkie np. z kształtek i cegieł klinkierowych.

Przed zakupem należy mieć świadomość, że zamontowanie parapetów lekkich i średniej ciężkości nie wymaga specjalnego zakotwienia w konstrukcji ściany, tak jak jest to w przypadku parapetów ciężkich. Jak to wygląda w praktyce? Ze względu na łatwość montażu najczęściej wybierane są parapety z PCV, stalowe czy też aluminiowej. W przypadku parapetów cięższych z konglomeratu czy kamienia stosuje się ciepły montaż okien, aby nie tworzył się mostek cieplny na ociepleniu elewacji. Dzięki temu parapety te będą cechować się nie tylko eleganckim wyglądem, ale też funkcjonalnością.

Gdzie warto zamówić parapety zewnętrzne?

Jeśli chcemy, aby zakupiony parapet spełniał swoje wszystkie funkcje – ochraniające i wizualne powinien zostać wykonany przez pracodawców z najwyższej jakości materiałów. Dlatego najlepiej wcześniej sprawdzić opinie w internecie skład oraz doświadczenie producenta. Wszystkie te czynniki powodują, że można cieszyć się ich wieloletnią żywotnością. Godnym polecenia jest producent parapetów zewnętrznych Luxstal, ponieważ od wielu lat oferuje różnego typu parapety, zaślepki do parapetów, obróbki dekarskie a nawet gięcie blach. Wśród najbardziej popularnych można znaleźć parapety aluminiowe, stalowe drewnopodobne, z konglomeratu czy aglomarmuru. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat solidnie wykonanych parapetów, koniecznie wejdź na stronę internetową pod linkiem: https://luxstal.pl/