Jak postawić ogród zimowy?

Ogrody zimowe

Ogród zimowy to rozwiązanie, które coraz częściej wykorzystywane jest w budownictwie. Kiedyś kojarzone było z luksusowymi posiadłościami. Aktualnie, możesz wykorzystać ogród całoroczny do hodowli roślin czy jako strefę relaksu.

Konstrukcja ogrodu zimowego

Ogrody zimowe najczęściej buduje się w oparciu o aluminiową konstrukcję, która wykończona jest szklanymi panelami. Podczas budowy, bardzo ważną kwestią jest ogrzewanie i wentylacja. Nieogrzewany ogród może być trudny do użytkowania zimą, dlatego jeżeli zależy nam na korzystaniu z niego cały rok, warto postawić na ogrzewanie. Ważne jest również umiejscowienie ogrodu względem stron świata. Położenie północne cechuje się małą ilością słońca, co może negatywnie wpłynąć na hodowane rośliny. Z kolei południowa strona mocno się nagrzewa, należałoby wówczas pomyśleć o dodatkowych roletach czy zacienionych miejscach.

Funkcjonalna oranżeria

Najczęściej ogród zimowy wykorzystywany jest do hodowli egzotycznych roślin, które z uwagi na nasz klimat nie przetrwałyby w Polsce. Słoneczne pomieszczenie z bujną zielenią sprawdzi się również jako miejsce do relaksu. Możesz wykorzystać je jako salon, biuro czy jadalnię, powiększając przestrzeń domową.

Ogrody zimowe Warszawa

Budując ogród zimowy w Warszawie, warto skorzystać z profesjonalnej ekipy, która doradzi najlepsze rozwiązania technologiczne. Sprawdź ofertę specjalisty: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/ogrody-zimowe-warszawa/.