Jak rozpocząć przemianę ogrodu?

Chcesz wiedzieć, jak zaprojektować ogród, aby był odpowiedni dla Ciebie? Nie zaczynaj, dopóki nie przeczytasz naszego eksperckiego przewodnika krok po kroku – pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, pieniądze.

Zrób szczegółowy plan ogrodu

Stworzenie projektu ogrodowego powinno być pierwszym etapem procesu przemiany w ogrodzie. Oczywiście zasadnicze znaczenia ma to, czy zamierzasz zatrudniać profesjonalistów, czy też samemu wykonać pracę. Planowanie rozpoczyna się od zrozumienia wszystkich problemów, które należy rozwiązać. Warto wyznaczyć sobie również cele, jakie chcemy osiągnąć, warto by było one
mierzalne i konkretne, aby uniknąć niejasności. Na przykład, „formalne miejsce do spożywania posiłków dla sześciu osób z cieniem nad głową między czerwcem a sierpniem” jest znacznie lepsze niż „miejsce do siedzenia i na obiad z przyjaciółmi.

Uzgodnij plan z domownikami

Każdy z domowników chce mieć coś do powiedzenia w kwestii ogrodu. Należy uwzględnić potrzeby wszystkich, oczywiście w granicach rozsądku.

Inspiruj się czasopismami

Czasopisma są również dobre do inspiracji, a specjalistyczne śledzą kluczowe trendy na ważnych wystawach kwiatowych, czy też zawierają ciekawe porady.

Wypisz funkcje jakie musi spełniać ogród

 

Każdy ma inne potrzeby, ale też dysponuje większą lub mniejszą ilością wolnego czasu, który jest w stanie poświęcić na zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie. Niektórzy nie znoszą koszenia trawy, innym zależy na bujnej roślinności.

 

O tym należy pamiętać przygotowując projekt

 

Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach istotnych przy urządzaniu niemal wszystkich ogrodów:

  1. Przestrzeń do wypoczynku powinna być na tyle duża, aby pomieścić grill i meble ogrodowe
  2. Istotne jest miejsce do przechowywania grilla zimą i miejsce do przechowywania mebli
  3. Pamiętaj o zimo-zielonych roślinach łatwych w pielęgnacji
  4. Wygospodaruj trawnik tylko taki jaki jesteś w stanie pielęgnować
  5. Unikaj szybko rosnących roślin lub roślin, które wymagają regularnego przycinania
  6. Jedna część ogrodu wymaga wysokich roślin dla zachowania prywatności
  7. Większość roślin powinna być dość twarda, łatwa w pielęgnacji i wytrzymała, jeżeli latem planujemy wyjazd nie chcemy zastać martwych roślin.
  8. Jeżeli planujesz urządzania ogrodu nie zapomnij o meblach ogrodowych. Możesz je kupić w https://www.belgiardino.pl/