Jak stworzyć elegancki salon?

Jeśli marzysz o eleganckim wnętrzu, w którym elementy wystroju idealnie do siebie pasują i tworzą piękną całość, ale nie potrafisz sam tego uzyskać – powinieneś zastosować się do naszych zaleceń. Wbrew pozorom dość łatwo stworzyć proste i funkcjonalne wnętrze pełne elegancji – wszystko to można uzyskać dzięki odpowiednio dobranym meblom i akcesoriom.

Meble wypoczynkowe

Meble wypoczynkowe, takie jak kanapa czy fotele, zazwyczaj znajdują się w centrum salonu, zajmując najwięcej miejsca w pomieszczeniu i najbardziej rzucają się w oczy toteż należy wybrać ponadczasowe, eleganckie modele, które zawsze będą się dobrze prezentować. Dobrze zainwestować w takie meble, dzięki czemu posłużą przez lata i mimo zmieniających się trendów i dodatków we wnętrzu nadal będą pasować.

Stolik kawowy

Do kompletu wypoczynkowego idealnie pasuje elegancki stolik kawowy. Taki mebel świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, ale także i podczas małych przyjęć i odwiedzin znajomych. Można na nim umieścić kubki, filiżanki, gazety, książkę i inne często używane przedmioty. Może mieć formę ławy albo małej szafki. Jeśli chcesz dodatkowe miejsca do przechowywania, zwróć uwagę na to, aby mebel miał dodatkowe szafki. Dobrze będą pasować meble i elementy wykonane z drewna alb aksamitnych tkanin.

Dodatki

Piękne dodatki mogą skutecznie podkreślić elegancki wygląd salonu. Wykorzystaj ozdobne poduszki z pięknymi wzorami, dzięki czemu salon stanie się bardziej przytulny. Należy jednak pamiętać, aby pasowały do kanapy i foteli. Jeśli stawiasz na minimalizm zdecyduj się na fantazyjne rolety, zasłony czy firany o interesujących kształtach i wzorach. Ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na poduszki i zasłony w tych samych barwach bądź z tymi samymi albo bardzo podobnymi wzorami. Nadają ciekawego charakteru Twojemu salonowi.

Oświetlenie

Także żyrandole, lampy i lampki mogą posłużyć jaki nietuzinkowe dodatki i akcesoria salonu, które nadają mu określonego charakteru i wywołają w nim konkretny nastrój, jaki chcemy osiągnąć. Możesz na przykład postawić na lampę, wyglądającą jak reflektor itd. Jednak przewody z lamp i telewizora szpecą eleganckie wnętrza, ale bardzo łatwo się ich pozbyć – wystarczy zakupić odpowiednie obudowy albo zamieścić je w specjalnych kanałach i korytach kablowych w ścianie.