Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

meble kuchenne na zamówienie

W ostatnich latach styl skandynawski stał się bardzo popularny. Wielu Polaków decyduje się na urządzenie salonu, kuchni, sypialni, łazienki, a czasem nawet całego domu w tej aranżacji. Nic w tym dziwnego, wnętrza urządzone zgodnie z tymi zasadami pięknie się prezentują, łącząc w sobie prostotę oraz przytulność. Także kuchnia w stylu skandynawskim wpisuje się w ten trend. Jak ją urządzić? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Kuchnia w stylu skandynawskim – czym się charakteryzuje?

Jak wygląda kuchnia w stylu skandynawskim? W większości przypadków urządzona jest ona w jasnych kolorach, a dominującą barwą jest biały. Wykorzystuje się go przy frontach meblowych, czy elementach dekoracyjnych. Inną opcją, oprócz bieli, są także odcienie szarości i błękitów.

W tej aranżacji bardzo ważnym elementem są okna. Dobrze jest je odpowiednio udekorować – na przykład jasnymi roletami lub drewnianymi żaluzjami. W tym stylu raczej nie korzysta się z firanek i zasłon.

Oczywiście, sporą uwagę musisz też poświęcić meblom. Dobrym pomysłem są meble kuchenne na zamówieniehttp://www.vena-kuchnie.pl/ – pomalowane na biało. Takie meble nie tylko pięknie się prezentują, ale też optycznie powiększają przestrzeń, co jest niezwykle ważne w przypadku kuchni o niewielkim metrażu.

Co jeszcze wyróżnia ten styl?

W przypadku stylu skandynawskiego należy pamiętać, że charakteryzuje się on prostotą, zarówno w przypadku mebli, jak i kolorów. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dominują tutaj jasne, naturalne barwy oraz materiały. Z kolei meble kuchenne mają prosty formy. Jeśli chcesz urozmaicić to wnętrze, to polecamy wybrać jeden ciemniejszy akcent, za pomocą którego przełamiesz biel.

Niezwykle istotną kwestią w tym stylu jest to, by każdy element miał jakieś konkretne przeznaczenie. Każdy mebel, sprzęt oraz wszelkie dodatki powinny być funkcjonalne i praktyczne. Zamówienie mebli kuchennych na wymiar pozwala stworzyć taką kuchnię, w której każdy element ma swoje miejsce, funkcję i jest dopasowany do przestrzeni.