Jak urządzić salon w mieszkaniu?

meble na wymiar

Salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne w całym domu. To w nim przebywamy większość czasu, przyjmujemy gości. Nic więc dziwnego, że na jego wyglądzie zależy nam najbardziej. Wybór mebli i wszystkich elementów wyposażania i dekoracji powinny być kluczowe. Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji salonu?

Meble spójne z wnętrzem

Wiele osób przyjmuje za dobrą zasadę: Wybór mebli taki jak kolor wnętrza. Efekt końcowy zwykle nie jest zadowalający. Jednolity kolor powoduje, że całe wnętrze zlewa się w całość. Jeśli mowa o spójności mebli z wnętrzem dobrze jest zdecydować się na kontrasty dla przykładu: ściany bardzo jasne, natomiast meble w ciemniejszym odcieniu. Pomysłów jest wiele, wszystko zależy również od naszego gustu i tego w jakich wnętrzach czujemy się dobrze. Dla jednych zielone ściany będą dobrze kontrastować z meblami o beżowym odcieniu dla innych znów będzie to zdecydowanie zła konfiguracja.

Meble spójne z wnętrzem to takie, które odpowiadają stylowi jaki panuje w całym domu czy mieszkaniu. Jeśli nasze mieszkanie urządzone jest w stylu skandynawskim dobrze, by zachować go również w salonie.

meble w salonie

Dodatki i ozdobne bibeloty

Chcą ożywić wnętrze i sprawić, by stało się ono bardziej przytulne, dobrze jest wybrać dodatki i elementy wyposażenia. Przeważnie są to różnego rodzaju dekoracje, wazony, świeczniki, doniczki z kwiatami. Pomysłów jest wiele tutaj może nas ograniczać jedynie wyobraźnia. Przy wyborze dodatków dobrze jest zwrócić uwagę na kolorystykę całego wnętrza i wybrać takie które będą  spójne. Dodatki to nie tylko fajny akcent aranżacyjny ale przede wszystkim elementy, które wiele wnoszą do wyglądu salonu. Mogą skutecznie ożywić wnętrze, bądź przełamać kolorystykę jeśli pozowała elementy wystroju są w jednym kolorze.

Co ze ścianami?

Dobrze aby ściany były pomalowane w kolorze który nas uspokaja i dobrze nastraja. Oprócz malowania tradycyjną farbą przydaje się też inne ciekawe akcenty. Doskonałym pomysłem jest wybór fototapety bądź przywieszenie obrazów. Równie dobrze bedą prezentować się ramki ze zdjęciami naszych bliskich. Pomysłów jest nieskończenie wiele, nie trzeba poprzestawać jedynie na malowaniu ścian. Bardzo często przy aranżacjach salonu polecane są  naklejki ścienne. Potrafią one dodać niezwykłego charakteru całemu wnętrzu. Wzorów i fasonów jest wiele do wyboru między innymi mamy napisy z sentencjami, naklejki postaciowe, bądź te które wpisują się idealnie we wnętrzach o naturalnym charakterze – naklejki na ścianę drzewo czy ptaki. Duży wybór tego typu produktów   ma sklep z naklejkami Yokodesign.pl – na stronie sklepu można znaleźć piękne wzory naklejek. Mogą one stać się świetnym uzupełnieniem stylizacji w twojej sypialni.