Jak utrzymać porządek w kuchni i lodówce?

pojemniki na żywność

Kuchnia to szczególne miejsce każdego domu, co do tego nie można mieć najmniejszych wątpliwości. Każdy z nas z całą pewnością dba o porządek w kuchni, jednak nie zawsze okazuje się to łatwym zadaniem, a w dłuższej perspektywie czasowej, często zdarza się, że brakuje czasu na ponowne sprzątanie, zmywanie, czy utrzymanie porządku w lodówce. problemem jest także zapodziewanie porządków spożywczych w szafkach i związane z tym problemy z szybkim znalezieniem odpowiedniego składnika na obiad. Jednak organizację przechowywania produktów w lodówce i kuchni można sobie ułatwić, dzięki czemu praca w kuchni będzie zdecydowanie łatwiejsza, a ponadto w szafkach i lodówce będzie mniejszy bałagan. 

Utrzymanie porządku w szafkach kuchennych

pojemniki na żywność w lodówcePo dokonaniu dużych zakupów przychodzi czas na wypakowanie ich i włożenie w odpowiednie miejsce. Najczęściej wrzucane są one tak jak przyszły ze sklepu w oryginalnych opakowania do szafek. Opakowanie określonego produktu spożywczego zwykle nie jest zużywane przy jednorazowym gotowaniu, dlatego zdarza się, że zalegają one przez dłuższy czas tworząc po pewnym czasie bałagan i chaos. Rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z pojemników na żywność. Warzywa, owoce, makaron, przyprawy, zioła mogą być przechowywane w specjalnych pojemnikach, dzięki czemu zachowany będzie porządek w szafkach, w których nic nie będzie się przewalało. Takie produkty jak zioła, przyprawy, herbata czy kawa, będą wymagały hermetycznych pojemników, aby nie traciły swego aromatu. Pojemniki można opisywać, tak aby przy większej ich ilości w szafkach nie było problemu z szybkim zlokalizowaniem potrzebnego nam w danej chwili produktu.

pojemniki na żywność

 

Utrzymanie porządku w lodówce

Utrzymanie porządku w lodówce to kolejna sprawa, o którą warto zadbać z kilku powodów. Po pierwsze higiena. Żywność pozostawiona w lodówce luzem może wydzielać zapachy wypełniające całą przestrzeń lodówki, może wyciekać, powodować zwiększoną wilgoć, tworzyć klejące ślady na półkach i ogólnie tworzyć nieporządek. Aby poprawić wnętrze zarówno pod kątem samej czystości w lodówce jak i uporządkowania, także warto zacząć stosować pojemniki do przechowywania żywności. Jednym z popularniejszych na rynku producentów jest Snips, który oferuje mnóstwo produktów wyposażenia kuchni, w tym właśnie pojemniki na żywność do przechowywania w lodówce i zamrażarce. Co ważne poza samym porządkiem i estetycznym wypełnieniem wnętrza lodówki, to pojemniki te mają także na celu zabezpieczenie żywności przed nadmiernym wysychaniem. Nawet jeżeli zapomnimy o jedzeniu przez dłuższy czas i w środku pojawi się pleśń, to nie będzie się rozprzestrzeniała poza pojemnik, dzięki czemu pozostałe artykuły będą zdatne do spożycia.