Jak wybrać szafkę pod telewizor?

Dni, kiedy telewizor był jednym urządzeniem, dawno minęły. W dzisiejszych czasach telewizor jest tylko centrum kolekcji sprzętu, takiego jak odtwarzacze multimedialne, dekodery, soundbary i nagrywarki – nie wspominając o metrach okablowania potrzebnych do połączenia go ze sobą, zasilania i podłączenia do Internetu. Jak wybrać zatem szafkę pod telewizor, która pozwoli na uporządkowanie całego sprzętu?

Większość szafek telewizyjnych ma wysokość około 45 cm, która jest ogólnie uważana za najlepszą wysokość do oglądania z poziomu sofy. Jednak niektóre modele są znacznie wyższe. Kupując tę do swojego salonu należy mieć na uwadze zarówno kanapę, jak i inne meble znajdujące się na linii oczu i ekranu telewizora. 

Rodzaje szafek RTV

Istnieją dwa główne typy szafek rtv: proste i narożne. Proste szafki telewizyjne mają prostokątne kształty do umieszczenia przy ścianie. W sytuacjach kiedy telewizor musi znajdować się w rogu salonu, najlepszym rozwiązaniem będzie szafka narożna. Pośród szafek wyróżnić możemy również te stojące i podwieszane.

Wszystkie szafki powinny być wyposażone w otwory do poprowadzenia przewodów, które pomogą utrzymać wszystko w porządku i poza zasięgiem wzroku. Zwykle jest też trochę miejsca do przechowywania, które jest przydatne na piloty, płyty DVD, Blu-ray i inne nośniki, a także ogólne miejsce do przechowywania. 

Szafki z płyt meblowych

Szafki z płyt meblowych są alternatywą dla szafek drewnianych. Struktura i wygląd drewna ocieplają wnętrze, ale w porównaniu do drewna są bardziej odporne na uszkodzenia, a także dostępne w szerszej gamie kolorystycznej, gdyż oprócz mdf z rysunkiem drewna, kupić możemy również te naśladujące beton, jednokolorowe a nawet we wzorki. 

Szafki drewniana

Szafki drewniane zazwyczaj posiadają bardziej masywną konstrukcję, co ma swoje zalety (solidność), ale i wady. W przypadku małych pomieszczeń takie meble mogą zbyt dominować we wnętrzu. 

Szafki metalowe w stylu loftowym

Szafki w stylu loftowym mogą być wykonane z płyty mdf i metalu lub samego metalu. Istotny jest jednak wybór materiałów wykorzystywanym w tym stylu aranżacji. 

Szeroki wybór szafek dostępny jest pod adresem https://minio.com.pl/12-szafki-rtv