Jaką sofę wybrać do salonu?

sofa

Jest tak wiele rodzajów sof, które możesz wybrać do swojego domu. Na przykład szezlong, sofa rozkładana, modułowa, narożna, dwuosobowa, trzyosobowa itp. Czasami cały ten wybór może być trochę przytłaczający. Przyjrzyjmy się zatem bliżej dwóm najpopularniejszym rodzajom sof.

Sofy narożne – narożniki

Sofy narożne inaczej zwane narożnikami mają zdecydowanie bardziej nowoczesny styl i naturalnie pasują do współczesnych domów. Narożniki pozwalają zmaksymalizować powierzchnię podłogi lub stworzyć różne strefy w większej części mieszkalnej z naturalną przegrodą.

Jak wszystkie sofy, narożniki są dostępne w różnych rozmiarach, z poduszkami do siedzenia o różnej głębokości. Jeśli masz wyjątkowo mały lub wąski salon. Jeśli korzystasz z większej przestrzeni i jesteś mniej ograniczony, spójrz na większe modele narożne z luksusowymi, głębokimi poduszkami do siedzenia.

Tradycyjne sofy, kanapy do salonów

Zwyczajne sofy mają standardowy kształt, ale występują w wielu rozmiarach i odmianach; niektóre mają smukłe oprawki, szerokie oprawki, ramiona do przewijania, ramiona w kształcie litery T, nogi na kółkach, zapinane na guziki, wysokie i niskie oparcia. Być może dysponujesz nieco większą swobodą w wyborze rodzaju kanapy ze względu na dużą przestrzeń salonu. Meble z normalną sofą mogą wyglądać bardzo efektownie. Ustawione kanapy pod kątem lub naprzeciwko siebie to dodatkowy atut tego rodzaju mebli wypoczynkowych. Tego typu konfiguracje są mniej wykonalne w przypadku narożników.

narożnik z funkcją spania

Podsumowanie – narożniki vs kanapy

Wybierając model mebla wypoczynkowego do salonu warto kierować się przede wszystkim przestrzenią jaką mamy do dyspozycji. Nie zawsze pomieszczenie umożliwi nam na wstawienie dużego narożnika, które pod kątem wygody z pewnością są lepszym rozwiązaniem. Estetyka to już kwestie wyłącznie naszych własnych upodobań.

Stylowe sofy i narożniki z funkcją spania od MM Sofa

Jeżeli jesteś zainteresowany wymianą starych mebli wypoczynkowych do salonu to warto jest sprawdzić ofertę MM Sofa. Jest to producent mebli tapicerowanych. Do wyboru mamy wiele rodzajów kanap oraz narożników z funkcją spania. Co jest dodatkowym atutem. Stylowe, nowoczesne, z podwójnym sprężynowanie kanapy bez boków czy z bokami znajdziesz już na https://mmsofa.eu/. Skorzystaj z wielu opcji i dobierz idealną kanapę do salonu na długie lata.