Jaki materiał jest najlepszy dla wanien łazienkowych?

wanna

Wybór odpowiedniego materiału do wanny zależy od dwóch czynników, a mianowicie ceny i komfortu. Każdy materiał jest inny w dotyku, więc sprawdź, który jest dla Ciebie najwygodniejszy, ponieważ w wannie spędzisz dużo czasu, a Twój komfort jest ważny, aby się nim cieszyć. Jednak najwygodniejszy materiał może być również dość drogi i nieco cięższy, więc przed zakupem powinieneś zbadać, z czym może sobie poradzić Twoja łazienka.

Włókno szklane

Najtańszy materiał na wannę, włókno szklane, jest zbudowane ze wzmocnionych arkuszy z tworzywa sztucznego, które są ostatecznie formowane w kształt wanny. Materiał jest dość trwały, choć podatny na odpryski przy silnych uderzeniach i nosi niefortunną cechę porowatości. Porowate, co oznacza, że ​​będzie regularnie absorbować wodę, co w końcu doprowadzi do wypaczania się materiału z czasem i staje się coraz bardziej niestabilny.

Porcelana

Porcelana jest konstruowana przez nałożenie warstwy żeliwa lub stali tłoczonej warstwą emalii porcelanowej – mieszaniną sproszkowanego szkła i podgrzanego podłoża w trwałą powłokę. Dzięki temu wanny te są dość trwałe i nieporowate, dzięki czemu nie odkształcają się ani nie niszczą z upływem czasu. Powłoka porcelanowa jest jednak dość delikatna do silnych uderzeń, więc uważaj, aby niczego na nią nie upuścić, ponieważ na jej powierzchni pozostaną bardzo widoczne skazy.

Akryl

Podobnie jak włókno szklane, akryl powstaje poprzez podgrzanie litego arkusza petrochemii, stabilizatorów, żywicy i odpowiedniego barwnika, a następnie formowanie go w kształt wanny, który jest następnie wzmacniany włóknem szklanym. Lekki i dostępny w wielu stylach i rozmiarach, akryl jest popularnym wyborem zarówno do wanien wpuszczanych, jak i wolnostojących. Chociaż wygląda i czuje się dość podobnie do włókna szklanego, materiał nie jest porowaty, dzięki czemu jego trwałość jest znacznie wyższa niż włókna szklanego. Jest również odporny na odpryski i silne uderzenia, chociaż zazwyczaj nie należy rzucać przedmiotami do wanny.

Ceramiczny

Wanny ceramiczne powstają poprzez formowanie ze sobą wielu płytek ceramicznych, aż do ich stwardnienia. Zaletą tej metody budowy jest to, że ceramika jest dość podobna do gliny, co oznacza, że ​​występuje w wielu różnych stylach i rozmiarach, bardziej niż jakikolwiek inny materiał na rynku. Wadą tego jest to, że ceramika musi być stale konserwowana, w przeciwnym razie w końcu ulegnie zniszczeniu i kruszeniu.

Wanny wolnostojące w różnych kształtach mogą Państwo zakupić na https://wodnetrendy.pl/wanny-wolnostojace/.