Jakie alarmy znajdziemy w sklepach internetowych?

Alarmy pozwalają nam czuć się bezpiecznie, a także są doskonałym sposobem na to, aby uchronić swój dom lub firmę przed wizytą niechcianych gości. Aby jednak pełniły swoją funkcję jak najlepiej, muszą pochodzić od sprawdzonych producentów, a także być odpowiednio zamontowane. Jest to poważna inwestycja, lecz niekiedy niezbędna. Jakie rodzaje alarmów wyróżniamy? Zapraszamy do lektury!

Alarmy i ich rodzaje

Alarmy dzielimy przede wszystkim przez sposób ich montażu. W takim przypadku możemy je podzielić na bezprzewodowe i przewodowe. Różnice, które można w nich dostrzec to przede wszystkim cena, czas, który poświęcimy na montaż, a także tym, jak wygląda ich praca z systemem. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to nie dostrzega się większych różnic. Systemy bezprzewodowe to właśnie te, za które zapłacimy zdecydowanie więcej. Jest to spowodowane tym, że posiadają one wysoce zaawansowaną konstrukcję pod kątem technologicznym. Ich ogromną zaletą jest nic innego jak szybkość montażu, a także możliwość zainstalowania jego czujników w dowolnym miejscu. Z systemem przewodowym jest jeden problem – musimy go uwzględnić już na etapie budowy domu, ponieważ jego kable ukryte są w ścianach. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni zdecydować się na większe koszty związane z ingerencją w gotowe ściany. Tym, co wyróżnia alarmy, jest również klasa zagrożenia mienia. Dla domów i mieszkań z całą pewnością wystarczą alarmy o klasie 1,2. Z kolei dla większych obiektów zalecane są klasy 3 i 4.

Jak działają alarmy?

Wybór alarmu to jedno, ale jak tak naprawdę on działa? Tak, jak widzieliśmy to w filmach! Czujniki, które umieszczane są w pomieszczeniu, wyczuwają ruch, przez co włączają alarm. Dlatego tak ważne jest, aby wyłączyć je w momencie powrotu do domu. Obecnie technologia pozwala na sterowanie systemem zdalnie, w momencie wysłania odpowiedniego sygnału z naszego telefonu, możemy bez problemu uruchomić lub wyłączyć alarm. Warto wspomnieć, że alarmy mogą nie tylko zasygnalizować o tym, że po naszym domu przechadza się niechciany gość, ale również wyczuć dym i ogień – to rozwiązanie można połączyć również z inteligentnym domem.
Wysokiej jakości alarmy znajdziesz w sklepie https://www.fonex.pl/