Jakie maty podłogowe znajdziemy na rynku?

Obecnie na rynku znajdziemy bogaty asortyment różnorodnych mat podłogowych, które sprawdzą się w wielu zakładach pracy i nie tylko. Do wyboru mamy między innymi maty dezynfekcyjne, maty antyzmęczeniowe, maty wejściowe, a nawet maty rekreacyjne. Nazwy te brzmią niezwykle intrygująco, dlatego warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Jakie maty podłogowe warto wybrać? Czym się one charakteryzują i jakie posiadają zalety?

Mata dezynfekcyjna – sposób na walkę z brudem

Maty dezynfekcyjne będą niezastąpione głównie w tych miejscach, w których zachowanie czystości i higieny jest szczególnie ważne. Wśród przykładów można wymienić lokale gastronomiczne, szpitale, gabinety dentystyczne, przychodnie i wiele innych obiektów. Podstawowym zadaniem wspomnianych mat jest odkażanie powierzchni. Taką matę można dodatkowo nasączyć specjalnym płynem, który będzie działać bakteriobójczo lub wirusobójczo. Po określonym czasie użytkowania można ją zwyczajnie wyprać i ponownie użyć.

Mata dezynfekująca zabezpiecza budynek przed wniesieniem do środka groźnych wirusów czy bakterii. Warto zaopatrzyć się w taką matę, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy zachowanie odpowiedniego poziomu higieny stało się wyjątkowo ważne.

Maty antyzmęczeniowe – sposób na poprawę komfortu i bezpieczeństwa pracy

Maty antyzmęczeniowe świetnie sprawdzą się tam, gdzie pracownicy wykonują swoją pracę w pozycji stojącej. Takie maty zmniejszają również ryzyko poślizgnięcia się, co jest szczególnie ważne w przypadku zachowania bezpieczeństwa na stanowisku pracy. Maty antyzmęczeniowe posiadają specjalną powierzchnię, która zapewnia ulgę zmęczonym nogom, a także przynosi korzyści naszemu kręgosłupowi i karkowi.

Maty antyzmęczeniowe wykazują działania antypoślizgowe, wodoodporne, a także są bardzo wytrzymałe. Wszystkie te czynniki powodują, iż są bardzo chętnie wybierane jako wyposażenie wielu miejsc pracy.

Maty wejściowe – wizytówka i nie tylko

Wejście do każdego budynku powinno zachęcać do tego, aby wejść do środka. Niemal zawsze przed drzwiami wejściowymi możemy natknąć się na matę wejściową, która pełni nie tylko funkcje dekoracyjne. Dotyczy to nie tylko lokali publicznych, ale także prywatnych. Maty wejściowe chronią przede wszystkim podłogę przed uszkodzeniami. Jest to szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie panuje duży ruch osób.

Wybór mat podłogowych jest bardzo duży, jednak warto postawić na produkty wysokiej jakości, które nie tylko będą spełniać swoje podstawowe funkcje, ale także przez długi czas zachowają swój pierwotny wygląd. Każdemu, kto rozważa zakup funkcjonalnych i trwałych mat podłogowych, polecamy szeroką ofertę firmy Natare: https://matypodlogowe.eu/