Jakie narzędzia warto mieć w domu?

Podstawowe narzędzia domowe

Warto mieć w domu zestaw najbardziej podstawowych narzędzi warsztatowych i elektrycznych, które zawsze mogą przydać się do naprawy małych usterek albo drobnych prac remontowych. Do żadnego z nich nie są wymagane żadne specjalne czy duże umiejętności.

Młotek

To narzędzie przyda się podczas wielu prac naprawczych i remontowych w domu. Najlepiej zakupić niewielkich rozmiarów młotek o maksymalnej wadze 200 g. Najbardziej niezawodne modele są wykonane z metalu z podgumowanym trzonkiem, który jest przymocowany na stałe do obucha. Młotek przydaje się między innymi do przybijania gwoździ.

Śrubokręty i klucze

Każdy majsterkowicz powinien mieć na swoim wyposażeniu zestaw kilku bądź kilkunastu śrubokrętów oraz kluczy o różnych zastosowaniach. Najlepiej zakupić je razem w specjalnych zestawach narzędziowych, na przykład firmy Yato (kliknij tutaj), która słynie z wysokiej jakości niezawodnych sprzętów.  

Kombinerki

W domowym zestawie narzędziowym przydają się także kombinerki, które stosuje się do bardzo wielu różnorodnych działach, jak na przykład odkręcenie niektórych typów śrub, aż po cięcie drutu). Najlepiej zakupić takie z gumowym uchwytem, dzięki czemu zapewnimy sobie maksymalny poziom komfortu użytkowania. Najlepszej jakości kombinerki posiadają dodatkową izolację, która ma zabezpieczyć użytkownika przed napięciem elektrycznym nawet do 500 woltów.

Wiertarka

Wiertarka jest najbardziej przydatnym narzędziem elektrycznym, w jakie można się zaopatrzyć. Najlepiej wybrać model z udarem, dzięki któremu będziemy w stanie wywiercić otwory w każdej ścianie bez większego problemu. W przypadku tego urządzenia warto zwrócić uwagę na producenta i wybrać wiertarkę renomowanej firmy, takie jak na przykład Dewalt – https://xl-narzedzia.pl/wiertarki-dewalt-c-915_933.html/wiertarki-dewalt-c-915_933.html.

Inne

Warto zaopatrzyć się także w drobne narzędzia i akcesoria, które mogą znacznie ułatwić pracę podczas remontu czy innych nagłych działań. Dobrze mieć w swoich zasobach poziomicę, nóż z wysuwanym ostrzem i różnorodne śrubki, nakrętki i kołki rozporowe, które zawsze mogą się przydać.