Jakie prace w domu warto zrobić jeszcze przed zimą?

Przygotowania do sezonu zimowego bardzo często obejmują różnego rodzaju prace remontowe w domu. Z tego typu działań zwykle mogą zrezygnować tylko właściciele nowych i świetnie wyposażonych domów, w których wykonano wszystkie niezbędne działania związane z zabezpieczeniem przed ucieczką ciepła. W innych przypadkach do zrobienia jest naprawdę sporo, szczególnie jeżeli w poprzednich sezonach w domu było raczej chłodno, chociaż koszty ogrzewania wzrosły.

Ocieplenie poddasza celulozą

Docieplanie poddaszy to jedne z częstszych prac prowadzonych w domach jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego. Wykorzystując współczesne technologie i metody pracy, docieplenie poddaszy można zrobić tak naprawdę w trakcie nawet jednego lub dwóch dni. W przypadku współczesnych dachów o konstrukcji szkieletowej, najczęściej wykorzystuje się po prostu piankę termoizolacyjną czy odpowiedni granulat celulozowy. To czyste metody pracy, które na szczęście nie wymagają jakichś szczególnych przygotowań. Oczywiście trudno tego typu działania prowadzić na własną rękę, zatem lepiej skontaktować się z firmą prowadzącą docieplanie poddaszy i umówić na najbliższy termin. Więcej na ten temat można znaleźć na podstronie https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/

Uszczelnianie dachu

Dom z przeciekającym dachem to naprawdę duży problem. Jeszcze przed zimą trzeba zatem dokonać prac remontowych właśnie na dachu, szczególnie jeżeli w poprzednim sezonie doszło do uszkodzenia powłoki na przykład pod wpływem zalegającego śniegu. Uszczelnienie dachu i naprawa ubytków na przykład w dachówkach, ale też oczyszczanie dachu z porostów i mchu, to prace niezbędne do przeprowadzenia przynajmniej raz na kilka lat. Warto o tym pamiętać i nie odkładać ich w nieskończoność, bo zwyczajnie może dojść do większych uszkodzeń.

Ocieplenie okien

Większą uwagę należy zwrócić również na okna. To właśnie przez nie z budynków ucieka tak dużo ciepła. Nawet po wymianie okien na nowe, ucieczki ciepła mogą wynikać ze złego umocowania ich w otworach. Czasami potrzebna jest zatem dodatkowa izolacja, dzięki której uda się zatkać szpary i tym samym zmniejszyć ucieczkę ciepłego powietrza.