Jonizator wody – co warto wiedzieć?

woda jonizowana

Jonizatory do wody to bardzo przydatne urządzenie, którego działanie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Wiele osób, nie zdaje sobie sprawy jakie korzyści niesie za sobą regularne spożycie zjonizowanej wody.

Budowa i działanie jonizatora wody

Jonizowanie powstaje na skutek elektrolizy. Jest to proces, w którym cząsteczki rozkładane są za pomocą napięcia elektrycznego. Podczas jonizowania wody zachodzi również proces dysocjacji elektrolitycznej oraz transportu jonów do elektrod. Elektrody, które znajdują się w naczyniu elektrolitycznym oddzielane są specjalną, półprzepuszczalną membraną. Dzięki temu jony przemieszczają się, a cząsteczki wody zostają. Wynikiem tego jest podział wody na kwaśną zjonizowaną oraz wodę alkaliczną.

Woda jonizowana działa przede wszystkim jako przeciwutleniacz, który niszczy wolne rodniki. Taka woda ma pH zasadowe, co wpływa na przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Bardzo często woda zjonizowana stosowana jest w celach profilaktycznych. Wiele badań naukowych wskazuje, że woda jest skuteczna w przypadku leczenia nowotworów, miażdżycy, chorób serca czy chorobach zakaźnych.

Więcej informacji na temat jonizatorów wody znajdziesz tutaj: https://energiazdrowia.pl/pl/c/Jonizatory-wody-i-powietrza/60.