Kanalizacja wewnętrzna – jak ją odpowiednio zamontować?

obejmy do rur

Bezpieczeństwo i niezawodność połączeń kanalizacji wewnętrznej w głównej mierze zależy od profesjonalnego montażu, a także od tego, jak zamontowane zostaną obejmy do rur. Wiedząc, jak ważne są to połączenia, nie należy więc postępować pochopnie, a tym bardziej eksperymentować. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do specjalistów. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak to wygląda i jak wykonać to najbezpieczniej, to zapraszamy do lektury!

Wewnętrzny system kanalizacyjny

Mocowanie systemów kanalizacyjnych, które są dość standardowe, jest jednym z najprostszych działań. Najczęściej są one wykonane z PVC i PP. Dlaczego prawidłowy montaż jest tak ważny? Przede wszystkim dlatego, prawidłowe zamocowanie instalacji kanalizacyjnej w dużym stopniu wpływa i niweluje naprężenia, które wywołane są przez zmianę długości rur. Prawidłowy i przemyślany montaż z kolei wpływa bezpośrednio na bezawaryjność działania tych elementów. Ma to także wpływ na akustykę – odpowiedni montaż, to znacznie cichszy system kanalizacyjny. Warto tutaj zaznaczyć, że w zależności od materiału, z którego zostały wykonane elementy instalacji kanalizacyjnej, sposób mocowania może się nieco różnić. Jednak bez obaw. Wszelkie wytyczne odnośnie do montażu znajdziesz w instrukcji obsługi producenta systemu.

obejmy do rur

Obejmy do rur – bezpieczeństwo i niezawodność

Obejmy do rur trzymają cały system w ryzach. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby dokładnie zaplanować, gdzie mają się one znajdować i w jakiej ilości występować. Wybierając obejmy, warto postawić na te, które posiadają gumowe wkładki – dzięki temu uzyskamy lepszą izolację akustyczną. Obejmy stałe zapewniają bezpieczne i stabilne mocowanie instalacji, z kolei uchwyty ruchome pozwalają na swobodne wydłużanie instalacji. Jeśli nie do końca orientujesz się, jakie obejmy i uchwyty wybrać, skieruj się z pytaniem do specjalisty lub kieruj się zaleceniami producenta. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że nasza instalacja wytrzyma naprawdę długo i będzie pracować bez mniejszych i większych awarii. Nie zapominaj jednak o regularnych kontrolach i konserwacji!

Obejmy do rur znajdziesz pod adresem https://www.admet.com.pl/produkty/uchwyty-do-rur-i-kabli/.