Klamki: wszystko co powinieneś wiedzieć

klamki

Decydując się na zmianę drzwi i klamki, koniecznym jest pamiętanie o kilku istotnych kwestiach, które znacznie ułatwią ich wybór, a także montaż. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrana klamka będzie służyć nam przez bardzo długi okres, a także będzie pięknym elementem dekoracyjnym.

Klamki — na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Klamki powinny ściśle pasować do drzwi pod kątem spraw — można by powiedzieć — technicznych. Jakich? Są to między innymi ciężar drzwi, a także to, w którym kierunku będą się one otwierać. Klamka do drzwi, która jest lekka i delikatna, z całą pewnością nie sprawdzi się w montażu drzwi, które są masywne. Będzie to nie tylko źle wyglądać, ale również będzie niewygodne podczas użytkowania — otwieranie drzwi będzie wiązać się z użyciem większej siły. Dla takich drzwi zdecydowanie lepsze będą większe i bardziej masywne klamki. Z kolei dla drzwi szklanych lub zdobionych subtelnymi wzorami zdecydowanie polecamy klamki, które są nieco delikatniejsze, nie tylko ze względów estetycznych, ale również praktycznych. Kierunek otwierania drzwi jest także niezwykle ważny — zadecyduje on o tym, czy montaż będzie w ogóle możliwy.

klamka do drzwi wewnętrznych

Klamka do drzwi musi się z nimi komponować!

Nie zapominajmy również o jednym, ważnym elemencie, jakim jest dopasowanie klamki do drzwi, pod kątem wizualnym. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, design drzwi i klamki powinien się uzupełniać, aby wspólnie stworzyć przepiękną całość. Drzwi, które są zdobione delikatnymi żłobieniami i frezami, bardzo dobrze będą się komponować z równie finezyjnymi klamkami. Z kolei drzwi wykonane w prostym, wręcz nowoczesnym stylu będą wyglądać bardzo dobrze z klamką w podobnym designie. Nie zapominajmy również, że klamki te powinny pasować także do aranżacji całego mieszkania lub domu.

Jeśli szukasz wysokiej jakości klamek od jednych z najbardziej renomowanych producentów, koniecznie odwiedź stronę https://handles.pl/ i wybierz te idealne dla Twoich drzwi.