Kleje w przemyśle – gdzie je stosować?

Taśmy 3M cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Warto podkreślić, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki pogodowe. Do tego są podatne na kształtowanie i bardzo proste w użyciu.

Zastosowanie taśm 3M

W tym artykule wyjaśnimy, gdzie stosowane są kleje 3M, a także podpowiemy, czym zajmuje się dystrybutor taśm. Wiele zalet mają taśmy winylowe 3D, a do tego mają szerokie zastosowanie. Mogą się przydać wszędzie tam, gdzie trzeba oznaczyć jakieś miejsce lub je wyróżnić. Taśmy są naprawdę mocne, a do tego są wytrzymałe, trwałe i odporne na ścieranie. Warto podkreślić, że posiadają wysoką odporność na chemiczne substancje. Na rynku można je znaleźć w różnych kolorach, a to zdecydowanie ułatwia znakowanie. Nawet mało doświadczone i początkujące osoby powinny sobie poradzić, ponieważ są bardzo łatwe w użyciu. Bez problemu można je naklejać na powierzchnie różnego rodzaju. Bardzo mocno przylegają, a po usunięciu nie pozostają żadne ślady po kleju.

Właściwości taśm 3M

Klej 3M jest gwarancją dobrego uszczelnienia oraz wiązania. Taśmy można dopasować do dowolnej powierzchni, ponieważ są bardzo elastyczne. Najczęściej używa się ich do oznaczenia wyjść ewakuacyjnych oraz niebezpiecznych miejsc w magazynach. Warto użyć taśm w różnych kolorach, ponieważ wtedy oznakowanie będzie dobrze widoczne. Taśma sprawdzi się idealnie podczas malowania. Jeśli chcesz uzyskać równe linie to możesz ją przykleić. Po wyschnięciu można ją bez żadnego problemu usunąć. Sprzęt gaśniczy także powinien być wyraźnie oznakowany taśmą winylową 3M. Niebezpieczne części maszyn także można zaznaczyć w ten sam sposób. Nisko umieszczone przedmioty, których nie widać na pierwszy rzut oka oznacza się taśmami z czarnożółtymi pasami. Przy znakowaniu rur lub elementów instalacji także są przydatne taśmy winylowe w różnych kolorach. Warto dodać, że firma 3M jest światowym dostawcą taśm piankowych. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś znać już zalety taśm 3M.

Więcej  na temat produktów M3 przeczytasz na stronie https://www1.grupappmsa.pl/pl/c/3M/861.