Konserwacja oranżerii

Ogrody zimowe

Konserwacja i odpowiednia pielęgnacja oranżerii, szczególnie po zimie, znacząco wpływa na żywotność konstrukcji i elementów ogrodu.

Jak przygotować się do pracy?

Przed zimą również warto zadbać o odpowiednią pielęgnację i czyszczenie. Regularne mycie pozwala ograniczyć uszkodzenia i eksploatację części. Osiadający brud czy wilgoć może spowodować korozję i odbarwienia. Z uwagi na to, że oranżeria jest dużym pomieszczeniem, warto zadbać o odpowiednie narzędzia, które ułatwią czyszczenie np. dachu czy szklanych okien. Czyszczenie należy rozpocząć od rynien. Warto zebrać liście czy gałązki, które ograniczają spływanie wody. Mycie oszklonego dachu czy ścian jest również bardzo istotne. Profile aluminiowe w konstrukcji oranżerii warto od czasu do czasu przetrzeć dedykowanym do aluminium środkiem czyszczącym. Regularne czyszczenie dachu w oranżerii, pozwala zapobiec powstawaniu glonów. Mogą one znacząco ograniczyć liczbę wpadających promieni słonecznych oraz przepływ wody deszczowej. Po odpowiednim oczyszczeniu, warto zastosować dedykowane preparaty chroniące przed rozwojem alg i mchów. Większość nowoczesnych konstrukcji stosowanych do budowy ogrodów zimowych wykorzystuje specjalne powłoki, które odpowiednio ją zabezpieczają. Mimo wszystko, warto kilka razy w roku samodzielnie wyczyścić najważniejsze elementy.

Konserwacja

Na przedłużenie czasu eksploatacji ogrodu zimowego wpływa także taki element jak konserwacja zamków, uszczelek czy zawiasów w drzwiach i oknach. Warto od czasu do czasu przemyć uszczelki odpowiednimi środkami natłuszczającymi. Jeżeli chodzi o konstrukcję, należy również pamiętać o wyczyszczeniu profili aluminiowych. Z reguły stosowane są elementy, które nie korodują. Warto jednak dbać o odpowiednią pielęgnacji i używać dedykowanych środków do aluminium.

Jeżeli szukasz odpowiedniego wykonawcy oranżerii w Warszawie, sprawdź ofertę Ogrody Zimowe Expert: http://www.ogrodyzimowe-expert.pl/oranzeria-warszawa/. Doświadczenie w branży i wykorzystywanie wysokiej jakości, nowoczesnych materiałów, sprawia że tworzone konstrukcje są trwałe.