Konstrukcje stalowe – charakterystyka

konstrukcje stalowe

Konstrukcje stalowe to przede wszystkim hale stalowe i szkielety przestrzeni do magazynowania. Rozwój technologiczny, coraz nowsze techniki wytwarzania kształtowników oraz właściwości stali prowadzą tę dziedzinę ku coraz szerszemu zastosowaniu. Szczególnie duże zainteresowanie budzą na Śląsku, który od lat cieszy się renomą najlepiej uprzemysłowionego rejonu w Polsce.

Konstrukcje stalowe Śląsk

Śląska architektura cechuje się dużą wytrzymałością co jest ściśle związane z zapotrzebowaniem mieszkańców regionu narażonego na tąpnięcia, do których doprowadziło wieloletnie wydobycie węgla. Konstrukcje stalowe, dzięki materiałowi jakim jest stal, cechują się bezkonkurencyjną wytrzymałością a przy tym są łatwe i proste w budowie (pod warunkiem posiadania dobrze wykonanego projektu). konstrukcje stalowe charakteryzuje również brak konieczności posiadania dużych zasobów kapitałowych – ich budowa jest stosunkowo tania w porównaniu do mniej trwałych alternatyw.

Konstrukcje stalowe – zalety

Do innych, niż niskie koszty i łatwość wybudowania, zalet konstrukcji stalowych należą: możliwość wprowadzania zmian nawet po zakończeniu prac budowlanych, brak konieczności schnięcia i możliwość uniesienia deklarowanego ciężaru natychmiast po ich powstaniu. Wśród innych atutów wymienia się łatwość napraw przy niewielkim nakładzie finansowym. Konstrukcje stalowe są też tworami jednorodnymi, które nie zmieniają swoich właściwości wraz z upływem czasu lub pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Konstrukcje stalowe – nowoczesne rozwiązania, czyli profile SIN i spawanie MAG 135

Konstrukcje stalowe to dziedzina budownictwa, która jest konsekwentnie ulepszana dzięki czemu znajduje coraz szersze zastosowanie – już nie tylko w przestrzeniach magazynowych lub centrach logistycznych ale również budynkach mieszkalnych. Wśród usprawnień i innowacyjnych rozwiązań stosowanych przez najbardziej doświadczone przedsiębiorstwa takich jak Zekon Sp. z o.o. znajdują się profile SIN oraz techniki spawalnicze takie jak MAG 135. Profile SIN to blachownice spawane z sinusoidalnie wyprofilowanym środnikiem, natomiast spawanie MAG 135 to zautomatyzowana technika spawalnicza gwarantująca spoiwa wysokiej jakości.

Wytwórnia konstrukcji stalowych

Potrzebujesz specjalistów z zakresu konstrukcji stalowych? Skontaktuj się ze spółką Zekon, która posiada w pełni zaawansowaną linię produkcyjną, park maszyn oraz malarnie przystosowane do przygotowania i obróbki elementów metalowych. Z ofertą firmy Zekon zapoznasz się na stronie: https://www.zekon.pl/pl/oferta/konstrukcje-stalowe/.