Kupno mieszkania od dewelopera – co zyskujemy?

Na rynku nieruchomości można zaobserwować coraz większe zainteresowanie mieszkaniami od dewelopera. Inwestycja w tego typu rodzaju nieruchomości ma wiele zalet. Można powiedzieć się, że cała inwestycja wykonana jest w trosce o każdy detal. Mieszkanie jest zupełnie nowe, nie trzeba inwestować środków na kosztowne remonty. To co zostaje jedynie w naszej gestii to jego doposażenie i aranżacja.

Jednak i tutaj mamy pełną dowolność, nie musimy nic przerabiać tak, jak często ma to miejsce przy zakupie mieszkania z rynku wtórnego. Kupno mieszkania od dewelopera to bardzo kosztowna inwestycja, ale jak się okazuje bardzo porównywalna do wartości inwestycji dostępnych na rynku wtórnym.

Urządzisz po swojemu

Niewiele osób ma ochotę wprowadzać się do mieszkania urządzonego „na gotowo”. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego możemy zaadaptować sobie całą przestrzeń dowolnie i wedle własnego gustu. Kupując nieruchomość od dewelopera możemy również zdecydować się na pakiet wykończeniowy. Tutaj również mamy pełną dowolność, deweloperzy oferują bardzo atrakcyjne oferty/pakiety dotyczące wykończenia mieszkania pod klucz.

Mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji

Większość mieszkań od dewelopera tworzonych jest w atrakcyjnych lokalizacjach. Przeważnie na osiedlach lub w niedalekiej odległości od centrum. Nie musimy więc przejmować się tym, że mieszkanie będzie w typowym blokowisku. Przeważnie deweloperzy dbają o to aby mieszkania były otoczone terenami zielonymi. Jeśli szukasz mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji, Rzeszów jest tym regionem w którym znajdziesz swoje wymarzonego „M”. Wartymi uwagi są inwestycje budowlane dewelopera Apklan.

Nieruchomość z potencjałem

Kupno mieszkania od dewelopera to inwestycja, która nie należy do najtańszych. Jednak zwracając uwagę na zalety można szybko domyślić się, że jest to właściwie inwestycja warta uwagi. Nowe mieszkanie od dewelopera ma zdecydowanie większą wartość rynkową w porównaniu z tym, które jest z rynku wtórnego. Nie musimy więc martwić się, czy sprzedaż takiego mieszkania w przyszłości będzie opłacalna.