Łysienie androgenowe przyczyną męskich kompleksów

Szacuje się, że aż połowa mężczyzn po 50 roku życia cierpi na problemy związane z łysieniem androgenowym. Jest to częsta przyczyna kompleksów i zmartwień. Jednym z skuteczniejszych sposobów walki z tą przypadłością jest zabieg transplantacji włosów.

Łysienie androgenowe – istotne informacje

Łysienie anrogenowe o wiele częściej występuje u mężczyzn. Z tego też powodu nazywane jest łysieniem typu męskiego. Jego przyczyną jest podłoże genetyczne. Nieprawidłowe działanie hormonów powoduje osłabianie się mieszków włosowych. Włosy stopniowo ulegają wypadaniu. Proces ten najczęściej zaczyna się w okolicach czoła. U mężczyzn cierpiących na łysienie można zaobserwować powolne cofanie się linii włosów przy czole.

Transplantacja włosów

Skutecznym rozwiązaniem problemów z łysieniem jest transplantacja. Daje dobre i długotrwałe rezultaty. Polecane jest stosowanie nowoczesnych metod – na przykład z wykorzystaniem urządzenia Safer. Metoda Safer nie powoduje uszkodzeń mieszków włosowych podczas wykonywania zabiegu. Metoda Safer nie wymaga też długiej rekonwalescencji po zabiegu. Pacjent może szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Walka z kompleksami

Łysienie jest przyczyną wielu męskich kompleksów. Bywa też przyczyną niepowodzeń w życiu zawodowym i prywatnym. Warto więc skutecznie walczyć z pogarszającym się wyglądem. Zabieg przeszczepu włosów u wielu pacjentów daje doskonałe rezultaty. Pozbywają się swoich kompleksów. Zyskują gęste włosy, a co za tym idzie lepszy wygląd i samopoczucie.

Czy każdy może poddać się przeszczepowi?

Przeszczep metodą Safer jest bezpieczny. Niektóre osoby muszą jednak z niego zrezygnować. Dotyczy to na przykład panów cierpiących na choroby nowotworowe czy cukrzycę. Zabiegowi nie mogą też poddawać się osoby z stanami zapalnymi skóry głowy.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie https://www.meaclinic.pl/zabiegi/przeszczep-wlosow