Markizy – Twój sposób na osłonę przed słońcem!

Markiza tarasowa zastosowana w ogrodzie

Lato to czas wyczekiwany przez wielu z nas. Długie i słoneczne dni zachęcają do wypoczynku na świeżym powietrzu. Pod warunkiem jednak, że słońce nie jest przesadnie intensywne. Aby uchronić się nie tylko przed poparzeniem słonecznym, ale też udarem, koniecznie trzeba stosować odpowiednie ochrony indywidualne: kremy z filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne, kapelusze itp. Warto jednak zadbać również o osłony przeciwsłoneczne, które z powodzeniem można zastosować u siebie w domu. Markizy – bo o nich mowa – stanowią jeden z najchętniej wybieranych systemów przeciwsłonecznych. Czym są markiz i jakie ich rodzaje wyróżniamy? Zapraszamy do lektury!

Rodzaje markiz: balkonowe i tarasowe

Markizy to nic innego jak osłona przeciwsłoneczna przygotowana ze specjalnego materiału. Ze względu na miejsce montażu markiz, wyróżniamy ich dwa rodzaje: markizy balkonowe oraz markizy tarasowe. Markizy te są sterowane automatycznie – w dowolnym momencie możemy je rozwinąć i zwinąć, gdy np. zaczyna padać intensywny deszcz.

Markizy – cenne informacje

Markizy niegdyś niezwykle popularne były głównie w krajach śródziemnomorskich, właśnie ze względu na tamtejszy klimat i ostre słońce. Osłona ta składająca się z powiewającego materiału jest niezwykle komfortowa, gdyż zapewnia odpowiedni przewiew, a jednocześnie zadaszenie – przed słońcem oraz przed lekkim letnim deszczem. Dzięki jej zastosowaniu nie musimy odrywać się od ulubionych czynności i np. oddać się lekturze ulubionej gazety na balkonie lub zabawie w ogrodzie/tarasie.

Warto mieć jednak na uwadze, że markizy nie są osłona niezniszczalną. Choć materiał stosowany do produkcji markiz jest odpowiednio zaimpregnowany, aby był trwały i wytrzymały, ulewnego deszczu markizy mogą na dłuższa metę nie przetrwać. Oczywiście lekki deszcz nie wyrządzi materiałowi większej krzywdy lub jednorazowa ulewa (jeśli oczywiście następnie zostawimy markizę rozwiniętą do wyschnięcia), ale na dłuższa metę odradzamy ten proceder.

Warto również dodać, że impregnat stosowany w markizach zabezpiecza również kolory materiału przed szybkim blaknięciem od słońca. Dzięki temu możemy przez długi czas cieszyć się pięknym wzorem oraz intensywnym kolorem naszych markiz.

Markiza balkonowa

Gdzie kupić markizy w Katowicach?

Jak wyżej wspomniano, markizy obecnie są w pełni zautomatyzowane, aby wygodnie móc je zwijać i rozwijać. Markizy można tak naprawdę zamontować na każdym balkonie oraz tarasie. Aby mieć jednak pewność, że markizy są odpowiednio zainstalowane, koniecznie trzeba zlecić to profesjonalistom. Osoby poszukujące doskonałych markiz na śląsku, powinny zainteresować się ofertą firmy Okno Art Design https://roletyzaluzjekatowice.pl/oferta/markizy/. Firma posiada siedzibę w Katowicach.

Markizy – śródziemnomorski wystrój w Twoim domu!

Markizy to jak widać bardzo estetyczna oraz wygodna osłona przeciwsłoneczna, którą w dowolnej chwili możemy rozłożyć, aby móc cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu. Możliwość doboru ulubionego wzoru i koloru sprawia również, że markiza staje się świetnym elementem dekoracyjnym oraz wyróżniającym nas na tle pozostałych balkonów oraz tarasów.